XXII "Koidulauliku valgel" tulemused

Loomise kuupäev 13.12.2018

12. detsembril toimus Pärnu Koidula muuseumis 22. riiklik noorte luulekonkurss "Koidulauliku valgel", kus Lydia Koidula loomepärandi kõrval esitati luuletaja Kristiina Ehini loomingut.

22. "Koidulauliku valgel" peaauhinna, Koidula portree, pälvis Viimsi Gümnaasiumi õpilane Heleriin Lass, keda juhendas Külli Täht.

Nooremas, 5.-9. klasside vanuserühmas pälvis esikoha Tallinna 32. Keskkooli õpilane Timo Lipp (juhendaja Eva Kalbus). Teiseks tuli Cathrin Benita Poopuu Saaremaa Ühisgümnaasiumist (juhendaja Rita Ilves) ja kolmandaks Katariina Leets Viljandi Kesklinna Koolist (juhendaja Külliki Asu)

Gümnasistide arvestuses pälvis esikoha Heleriin Lass Viimsi Gümnaasiumist. Teise koha sai Anette Grüner Viljandi Gümnaasiumist (juhendajad Vilma Härmik ja Aili Kiin) ning kolmanda koha Karmen Kaljuste Orissaare Gümnaasiumist (juhendaja Maret Aardam)

Konkursil anti välja ka mitmeid eriauhindu. Koidula muuseumi eripreemia said Laura Laud Pärnu Koidula Gümnaasiumist (juhendaja Ebe Saarna), Romi Leen Niimann Vanalinna Hariduskolleegiumist (juhendaja Krista Nõmmik), Säde Einasto Kõrveküla Põhikoolist (juhendaja Malle Malling) ja Arabella Vallsalu Paldiski Põhikoolist (juhendaja Erika Kaljusaar). Koidula Gümnaasiumi eripreemia pälvisid Kert Johan Sommer Pärnu Mai Koolist (juhendaja Maimo Sommer) ja Johanna Hollo Tartu Emajõe Koolist (juhendaja Marika Kaljuste). Kristiina Ehin valis enda vaieldamatuks lemmikuks Katariina Leetsi Viljandi Kesklinna Koolist.

Žüriisse kuulusid luuletaja Kristiina Ehin, Pärnu Koidula Gümnaasiumi direktor Indrek Kaldo, Pärnu Muuseumi juhataja Elmar Trink ja Pärnu linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Virve Laube.

Viimati muudetud 13.12.2018.