Vene keele valdkonnas on ette võetud palju huvitavat

Loomise kuupäev 01.03.2020

Nii õpilastele kui vene keele õpetajatele on sel aastal korraldatud palju huvitavat ja ees ootab veel mõndagi.

Sügisel viibisid linna ja maakonna vene keele õpetajad koolitusreisil Läti Vabariigi Jaunmarupe koolis. Huvitaval kohtumisel tutvuti naabervabariigi koolisüsteemiga, õppemeetodite ja õppekirjandusega. Koolidirektor näitas ilusat ja suurt koolimaja ning juhtis õdusas aulas vestlusringi. Esialgu sõlmiti suulised koostöölepingud, et vahetada nii õpetajaid kui ka õpilasi. 

16. jaanuaril käisid G2E klassi õpilased tundi pidamas vene restoranis Postipoiss. Kuna selle klassi õpilased õpivad lisaks veel turismialast vene keelt, siis oli see tund pühendatud söömis-kultuurile ning sellega seonduvale. Kuulati õpetaja jutustust, maitsti borši, pelmeene, vareenikuid ning teed. 

Veebruaris toimus kaks suurt vene keele alast ülelinnalist üritust õpilastele: 6. veebruaril oli ühisgümnaasiumis vene laulu festival, mis sel aastal sai rahvusvahelised mõõtmed. Meie koolist esinesid seal Andra Helena Toomet, Margaret Tähiste, Merily Lüll ja Sirle Allikivi. 

19. veebruaril tähistasime Pärnus elanud ning omal ajal Koidula koolis korduvalt õpilastega kohtunud poeedi David Samoilovi 100. sünniaastapäeva suurepärase luulepäevaga Paikuse põhikoolis. Sellel üritusel lugesid tema loomingut 51 õpilast erinevatest koolidest. Meie kooli õpilased Elizaveta Dmitrieva, Karoliina Kiviselg, Milana Šefer ja Grit Lelle  esinesid väga hästi ning said tugeva aplausi osaliseks. Organisaator õpetaja Eve Tannebaum kiitis, et Koidula õpilased panid üritusele suurepärase ja võimsa punkti. 

Ees on ootamas veel üleriigiline olümpiaad, kuhu meie koolist läheb õpilane Sandra Koplus. 

 

Viive Korb

Vene keele õpetaja

Viimati muudetud 01.03.2020.