Toimus 67. KOKOKO

Loomise kuupäev 30.04.2019

30. mail toimus Pärnu Koidula gümnaasiumis iga-aastane õpilaskonverets KOKOKO, mis kandis sel aastal pealkirja “See olen MINA"

67. konverentsi avas jutuvestja Erki Kaikkonen, kes palus 300 inimesel silmad sulgeda ja tunnedada enda ümbrust. Sellist meetodit nimetatakse vaikuseminutiteks ja Kaikkoneni sõnul mängivad keskendumis ja lõdvestumis harjutused olulist rolli nii õpilaste kui ka õpetajate elu kergendamisel ning parandavad oluliselt võimalust olla õnnelik.

Peaesineja Marilyn Jurman rääkis õpilastele siiralt oma teekonnast ning rõhutas, et ei tohi mõelda sellele, mida teised meist arvavad. "Et olla ise õnnelikud ja teada, mida elult tahta, tuleb küsida endalt: "Mida mina tahan?" Me elame elu enda, mitte teiste jaoks," rõhutas ta.

Abituriendid väitlesid teemal “Mina on tähtsam kui meie”. Kui väitluse alguses oli poolsada õpilast arvamusel, et meie on tähtsam, suutsid noored väitlejad publikut veenda, et mina on siiski olulisem kui meie.

Peale seda liikusid õpilased töötubadesse, kus jagasid õpilastega oma kogemusi ja oskusi näitlejad Rein ja Lauri-Kare Laos, joogaõpetaja Janne Ristimets, sotsiaalpedagoog Marianna Metsla, sportlane Henri Hiiemäe, noor aktivist ja ettevõtja Rudolf Kasper Naruski, personaal-ja rühmatreener Laura Siimenson, Pärnu haigla turundusspetsialist Errit Kuldkepp ning nooremleitnant Igor Novitski. Bioloogiaklubi õpilased viisid läbi füsioloogilisi mõõtmisi.

Töötubades räägiti, kuidas olla õnnelikum, ja näidati, kui tähtis on oma tervise eest hoolt kanda, sest terves kehas on terve vaim. Veel jagati töötubades nippe, kuidas tulla toime stressi ja ärevusega, kuidas planeerida oma aega, maandada pingeid, toituda tervislikumalt ja kuidas olla iga päevaga rahulolevam, tasakaalukam, teadlikum, tugevam MINA.

Ürituse korraldasid Koidula kooli õpilased. Koidula kooli konverentsi traditsioon ulatub aastasse 1953, KOKOKO nime kannab üritus aastast 1962.

Viimati muudetud 30.04.2019.