Teadlaste Öö - me kõik vajame uusi muljeid

Loomise kuupäev 10.10.2018

Reedel, 28. septembril käis meil Teadlaste Õö raames loengut pidamas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna, bio- ja siirdemeditsiini instituudi molekulaargeneetika vanemassistent ja Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi dotsent Ingrid Kalev.

Loengu teemad oli geenid, genoomika ja tulevik. Muu hulgas tutvusid õpilased geneetika ajaloo ja härra Mendeliga ning genoomide uurimise ja Jurrassic park'iga. Üheks suureks üllatuseks saime teada, et ainuraksel amööbil on genoomis 670 miljardit nukleotiidipaari, kuid inimesel on kõigest 3,2 miljardit. Kogu loengut jäi ilmestama Aleksei Turovski lause: "Me kõik vajame uusi muljeid." Jääme ootama edaspidist koostööd Ingrid Kaleviga.

Heleriin Laur, Ilona Tamm G3A

Viimati muudetud 10.10.2018.