Silver Piirmets esindab Eestit rahvusvahelisel saksa keele olümpiaadil

Loomise kuupäev 12.06.2020

Meie kooli õpilane Silver Piirmets valiti Eestit esindama 2020. a rahvusvahelisel saksa keele olümpiaadil.

Rahvusvaheline saksa keele olümpiaad toimub iga kahe aasta tagant ja sellest võtab osa üle 100 noore vanuses 14-17 aastat ja rohkem kui 50 riigist. Esmakordselt toimus olümpiaad 2016. a Berliinis, kus Eestit esindas samuti meie kooli õpilane Silvio Meskat. 2018. a oli olümpiaad Freiburgis.   

Olümpiaad oleks sel suvel juuli lõpus või augusti algul toonud noored kokku Dresdeni linna. Seoses Covid-19ga toimub rahvusvaheline saksa keele olümpiaad aga esmakordselt ajaloos digitaalses formaadis 03.- 07. augustil, moto on seekord  „Dabei Sein! – Die IDO kommt zu dir“.

Olümpiaadil  osalejate jaoks tähendab Dresden esmalt küll vaid virtuaalset reisisihti, olümpiaadi võitjate jaoks aga ka reaalset reisisihti aastal 2021. Kavandatava olümpiaadi näol on tegu innovatiivse digitaalse suurüritusega, mille pakub osalejatele võimalikult palju erinevaid (küll virtuaalseid) kohtumisi nii kultuuri- ja majandusinstitutsioonide esindajate kui ka noortega Dresdenis, otse loomulikult aga osalejatega teistes riikides. Olümpiaadi võistlusformaat on uuenduslik ja pakub grupitöövõimalusi ning omavahelist suhtlust erinevate ajavööndite üleselt, aga ka live-formaate.

Rahvusvahelise olümpiaadi koduleht on lingil  https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/ind/i20.htmllink opens on new page.

Viimati muudetud 12.06.2020.