Robootikatiim „KoidulaG“ saavutas 3. koha Energiatehnoloogia Erialavõistlusel

Loomise kuupäev 30.04.2021

Energiatehnoloogia Erialavõistlus koosnes kahest osast: teoreetilisest ja praktilisest. Töötavaks seadmeks tuli ehitada kahe päeva jooksul viiest kindlast elemendist koosnev Rube-Goldbergi masin, millega võistkond saavutas praktika voorus 1. koha. Kokkuvõttes saavutati 3. koht

Koroonaviiruse tõttu on paljud robootika võistlused edasi lükatud. Seetõttu otsustas meie robootika tiim „KoidulaG“ osa võtta Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia Instituudi ja Eesti Soojustehnika Inseneride Seltsi (ESTIS) poolt korraldatavast Energiatehnoloogia Erialavõistluselt. Võistlus oli mõeldud 10. – 12. klassi õpilastele.

Võistlus koosnes kahest osast: teooria osast ja praktilisest osast. Võisteldi läbi interneti. Teooria osa hõlmas energiatehnoloogia füüsikalisi ülesandeid, milles jäime punktidega tabeli keskele. Praktilises osas tuli aga valmistada konkreetne töötav seade, see üles filmida ja võistlusele esitada.

Meie tiimil läks eriti hästi praktiline osa. Töötavaks seadmeks tuli ehitada kahe päeva jooksul viiest kindlast elemendist koosnev Rube-Goldbergi masin. Saavutasime oma masinaga praktika voorus 1. koha. Lisaks saime eriauhinna parima masinast tehtud video eest.

Kokkuvõttes (teoreetiline osa + praktiline osa) saavutasime 3. koha koos rahalise auhinnaga.

Võistkonda kuulusid: Kalle Rasmus Rubin, Henri Kivisalu ning Markus Steinberg.