Riigigümnaasiumite väitlusturniiril olime parimate hulgas

Loomise kuupäev 06.03.2020

5. märtsi toimus Viimsi gümnaasiumis esimene riigigümnaasiumite väitlusturniir. Meie kooli võistkond koosseisus Taimo-Sten Ojasalu, Johannes Kõiv ja Henry Epro saavutasid teise koha, kaotades terve turniiri vältel vaid ühe väitluse.

Individuaalarvestuses oli Taimo-Sten teisel ja Henry kolmandal kohal. Noored arutlesid ettevalmistatud väitlusteemal "Kliimasoojenemise probleemi lahendamiseks on olulisem muuta inimeste käitumist kui reguleerida ettevõtete tegevust". Väidelda tuli nii teema poolt kui vastu kolmel korral, mille tulemusel selgusid kaks paremat, kes selgitasid omavahel välja ka võitja. Meie võistkond võitis küll kõik eelvoorud, kuid jäi finaalis napilt alla Viimsi kooli esindusele. Kokku osalesid Viimsi gümnaasiumi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös toimunud esimesel riigigümnaasiumite väitlusturniiril võistkonnad kaheksast riigigümnaasiumist üle riigi. Kui tahad teada, kes peaks kandma vastutust kliimamuutuste vastases võitluses, võta poistel nööbist kinni ja küsi!

Siim Ruul

väitlusõpetaja