Rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad oli edukas

Loomise kuupäev 01.10.2020

20.–28. septembrini toimunud 61. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad toimus koroonaviiruse pandeemia tõttu virtuaalselt. Iga osalejamaa õpilased lahendasid ülesandeid oma riigi eksamikeskuses.

Eesti õpilased võistlesid Tartu Ülikooli Delta keskuses. Teiste seas esindas riiki ka Pärnu Koidula Gümnaasiumi abiturient Andres Alumets, kes võitis aukirja. Eesti võistkonna jaoks oli jõuproov edukas, sest võideti hõbemedal, kaks pronksmedalit ja kolm aukirja, mis anti ühe täispunktidele lahendatud ülesande eest.

Maailma vanimal ja suurimal rahvusvahelisel olümpiaadil osales sel aastal 616 noort matemaatikahuvilist 105 riigist. Rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil antakse kahe päeva jooksul lahendamiseks kuus tõsist puremist nõudvat ülesannet, mille edukas lahendamine sõltub eelkõige matemaatikatõdede nutikast kombineerimisest. Seega ei piisa edukaks esinemiseks lihtsalt paljude faktide äraõppimisest. Iga ülesande eest on võimalik teenida kuni seitse punkti.

Viimati muudetud 01.10.2020.