Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilasfirmad alustasid hooaega

Loomise kuupäev 10.12.2019

Õpilasfirmade pika traditsiooniga programmi laatade hooaeg sai jälle alguse -  selle aasta esimese turukogemuse said õpilasfirmad laupäeval, 7. detsembril Pärnu Kaubamajakas õpilasfirmade laadal Jäärmark.

Esimesed julged osalejad olid ÕF Fever, ÕF Sära ja ÕF Tastie. ÕF Fever, kelle tooteks on lugu jutustav disainkalender, sai laadal Pärnumaa Arenduskeskuse auhinna põhjalikult detailideni läbimõeldud ning teistest firmadest eristuva stiilse väljapaneku eest. ÕF Sära toode on  sojavahast küünlad, mis on tervislikud ning mida saab oma sodiaagimärgi kujutisega isikupärastada. ÕF Tastie pakkus  laadal maitsvaid smuutisid. Kõik firmad said esimesel laadal eduka müügikogemuse.

Pühapäeva varahommikul starditi aga juba suurema seltskonnaga Tallinna poole. Sealne laat oli T1 Mall of Tallinnas, kus oli kohal üle 100 noorte ettevõtte. Lisaks juba eelpool mainitud toodetele oli kaasas ÕF Pulgikud oma väljakutsuva seltskonnamänguga, ÕF Särgid-Värgid, kelle poekotid pakuvad häid emotsioone Keiti Vilmsi teravate sõnamängudega. Kauneid kotte pakkus ka OF Totey ning jõulumeeleolu lõi ÕF Kandle oma jääküünaldega. Nii laadal osalejate kui külastajate meeleheaks oli kohal ÕF LIT, mis pakkus noorte seas populaarseid energiajooke erinevate maitsetega, tarbijate lemmikuks osutus pirnimaitseline jook. Kõik laadal osalejad tulid tagasi väiksemate varudega kui laadale minnes.

Tegus laatade hooaeg jätkub, järgmised laadad on juba Tartus, Pärnu Kutsehariduskeskuses ning Raplas.  Õpilasfirmade tegevus lõpeb kevadel. Kellel veel jõulukingid ostmata, siis meie firmade tooted on just sobivad!

Mari Erm-Reining

ettevõtlusõpetaja