Pärnu Koidula Gümnaasium on ülitugev kool - 14. koht vabariigis

Loomise kuupäev 15.11.2021

Haridus- ja noorteamet avaldas gümnaasiumite riigieksamite tulemused koolide kaupa, Õhtuleht loobus üldisest, kõiki koole hõlmavast pingereast ja vaatles tulemusi eksamite kombinatsioonide järgi.

Kuna eesti keele riigieksam on kõigile ühine, siis tekib neli erinevat kombinatsiooni: ühes on eesti keel, kitsas matemaatika ja inglise keele riigieksam, teises eesti keele kõrval lai matemaatika ja rahvusvaheline inglise keele eksam, nende vahel veel kombinatsioonid laia matemaatika kõrval B1/B2 inglise keele riigieksam ja rahvusvahelise inglise keele eksami C1/C2 taseme kõrval kitsa matemaatika riigieksam. Nende nelja põhimõttelise grupi vahel on võimalik koolid ära jagada vastavalt sellele, millist kombinatsiooni lõpetajate enamik valis. 

Pärnu Koidula gümnaasium asetub ülitugevate koolide hulka, kus enamik lõpetajatest teeb laia matemaatika riigieksami ja rahvusvahelise inglise keele eksami, mis mõõdab kõrgemat C1/C2 keeleoskuse taset. Selles kõige tugevamas grupis 57 kooli hulgas on Pärnu Koidula gümnaasium 14. kohal! 

Refereeritud Õhtulehestlink opens on new page 

Viimati muudetud 15.11.2021.