Pärnu aasta gümnaasiumiõpetaja – Elmu Mägi ja õppeasutuse juht Peep Eenraid

Loomise kuupäev 08.10.2024

3. oktoobril Pärnu Kontserdimajas toimunud pidulikul tänuõhtul „Sulle, õpetaja!“ tunnustati Pärnu haridustöötajaid ja tehti teatavaks linna hariduspreemiate tänavused laureaadid, kellest kaks õpetavad Pärnu Koidula Gümnaasiumis.

Aasta gümnaasiumiõpetaja - Elmu Mägi
Elmu Mägi õpetab füüsikat nii gümnaasiumis kui põhikoolis. Tema õpilased on näidanud häid teadmisi füüsikaolümpiaadide erinevates voorudes, õpivad edukalt TalTechis ja välisriikide ülikoolides ning osalevad telesaadetes "Rakett 69". Mägi organiseerib õppe nii, et klassis oleks koostööd soosiv õpikeskkond, mis kindlustab iga õppija arengu. Erilisel kohal tema füüsikatundides on praktilised katsed, vaatlus- ja katsetulemuste analüüs, diskussioon õpilaste ja õpetaja vahel, individuaalne töö võimekamate ja arenguerinevustega noortega ning õpetaja ülevaated füüsikateaduste uuematest suundadest.

Aasta õppeasutuse juht - Peep Eenraid
Suvel Audru kooli direktori ameti maha pannud Peep Eenraid oli koolijuht, kes tegi oma tööd suure hinge ja pühendumisega ning on oma hoiakutes eeskujuks õpilastele, õpetajatele, kolleegidele ja lastevanematele. Audru osavalla juht Priit Annus iseloomustab teda kui väga edukat ja pühendunud juhti, kes olemuselt on väga tasakaalukas, kuid samas oskab kindlalt seista kooli huvide ja arengu eest. Eenraid on ka innukas kultuuri väärtustaja. 2023. aasta laulu- ja tantsupeol osales kuus kollektiivi ehk kolmandik kooli õpilastest. Praegu on Eenraid ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja Pärnu Koidula Gümnaasiumis.

Viimati muudetud 08.10.2024.