Osalesime David Samoilovile pühendatud luulepäeval

Loomise kuupäev 20.02.2019

19. veebruaril toimus Paikuse Põhikoolis järjekorras juba kaheksas luulepäev „Armastan tavalisi sõnu“. See üritus on pühendatud 20. sajandi teise poole silmapaistvale vene luuletajale David Samoilovile. Ta elas oma elu viimased 15 aastat Pärnus ning on maetud Pärnu Metsakalmistule.

Seekord osales luulepäeval 15 kooli: Pärnu Koidula Gümnaasium, Pärnu Ühisgümnaasium, Pärnu Vanalinna Põhikool, Pärnu Rääma Põhikool, Pärnu Ülejõe Põhikool, Pärnu Tammsaare Kool, Audru Kool, Paikuse Põhikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Sindi Gümnaasium, Kilingi-Nõmme Gümnaasium, Koonga Põhikool, Tori Põhikool, Lõpe Kool ja Sauga Põhikool. Kokku luges luulet 48 õpilast, keda valmistasid ette 19 õpetajat.

Meie koolist osalesid sellel G1E klassi õpilased Julia Toomsalu, Anete Lank, Maksim Dolinin ja Enricke Havasaar, G3R1 klassist Carol Annuk ning Daniel Märtson.

5.-8. klasside õpilased lugesid Maša Rupassova, Vadim Levini ja Ljudmilla Ulanova luulet ning 9.-12. klasside õpilased David Samoilovi loomingut.

Ürituse korraldajad tänasid Puškini Instituuti, teatrit Endla ja Sindi lillepoe perenaist Anna Rougijainenit, kes leidsid võimaluse parimatele auhindu välja panna.

Üritus lõppes traditsiooniliselt Pärnu Metsakalmistul, kus loeti veelkord üks D. Samoilovi luuletus. Samal ajal süüdati poeedi haual ka küünlad.

Viive Korb

Vene keele õpetaja