Oleme uhked: olümpiaadidelt ja ainevõistlustelt tuleb auhinnakohti

Loomise kuupäev 05.02.2019

Tänaseks on toimunud juba mitu piirkondlikku olümpiaadi ja ainevõistlust, kust on meie kooli toodud mitmeid auhinnakohti.

23. jaanuaril toimunud saksa keele olümpiaadi piirkonnavoorus kontrolliti lugemis- ja kirjutamisoskust. Linnavoorus lisandus sellele veel suuline osa. Eraldi arvestati õpilasi, kelle üks vanem on sakslane, nende tulemused läksid arvesse ainult linnavoorus. Piirkonnavoorus sai meie kooli õpilane Anti Kuusk ( G2A) 3. koha. Linnavoorus saavutas ta eestlaste alagrupis 2. koha, 11. klasside arvestuses oli ta aga 1. kohal. Grupis, kus üks vanem on sakslane, sai Carolyn Scholz ( G3R1) 1. koha ja Lily Meskat (G1E) 3. koha.  Õpilaste juhendaja on õpetaja Siiri Mägi.

Inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorus sai 10. klasside arvestuses 2.-3. koha Kermo Müürsoo (juhendaja Tiina Hendrikson), 4. koha Aleksandra Kohhanova (õpetaja Aime Tammo) ja 7.-8. kohale jäi Andreas Tohver (õpetaja Tiina Hendrikson). 11. klasside arvestuses võitis 1. koha Ats Poopuu (kogu gümnaasiumiastme arvestuses 3. koht) ja 2. koha Andra- Helena Toomet (mõlema õpetaja on Tiiu Tõnisson). 6. kohale tuli Joosep Orasmäe (õpetaja Ülle Sergejev). 12. klasside arvestuses tuli 4.-5. kohale Hanna-Brit Jõgis (Tiina Hendrikson).

Emakeeleolümpiaadil saavutas Andra-Helena Toomet 11. klasside arvestuses 2. koha (Ebe Saarna) ja 12. klasside arvestuses sai 4.-5. koha Eliise Haljas (Ebe Saarna). Kogu gümnaasiumiastme arvestuses said mõlemad tublid emakeeletundjad 5.-7. koha.

Piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutasid 10. klasside arvestuses Nadeźda Krjukova (G1A)  3. koha ja Maiann Pukka (G1BK) 5. koha, 11. klasside arvetsuses sai Christo Sillastu (G2A) 2. koha. Häid keemiatundjaid juhendas õpetaja Merit Sarandi.

Bioloogiaolümpiaad selgitas parimad, kogu gümnaasiumiastme 1. koha saavutas Ilona Tamm, 5.-6. koha sai Cerlyn Treumann (12. klasside arvestuses 4. koht). 10. klasside arvestuses tuli 3. kohale Oskar Tuulik, Janar Varik ja Agnes Kõmmus jäid jagama 4.-5. kohta. 11. klasside arvetsuses olid tublid Henry Niemann (3. koht), Heily Hapsalo (4. koht), Stein-Marten Pool (5. koht) ja Laura-Liis Koikson (6. koht). Häid bioloogiatundjaid juhendas õpetaja Sirje Miglai.

Viimati muudetud 05.02.2019.