Kunstinäitused

Loomise kuupäev 27.04.2022

Meie koolis on erinevad kunstinäitused, kus saab tutvuda nii õpilaste kui ka tegevkunstnike loominguga. Õpilaste looming kaunistab kooli esimese korruse koridore, kus on erinevas tehnikas teosed (söe- ja pliiatsijoonistused, akrüülmaalid jne.).

Hetkel on koolis ka Pärnu kunstniku Tiina Ojaste kaunite ja muinasjutulistest õlimaalide näitus. Ojaste töid on eksponeeritud paljudes välisriikides, tal on olnud ligi 40 isikunäitust ning 14 grupi- ja ülevaatenäitust. Läbi kolme korruse on Valdur Maibachi üle viiekümnest fotost koosnev näitus, kus on imeilusad kaadrid veealusest maailmast nii Eesti vetest kui ka kaugematest piirkondadest nt. Maldiividelt, Punasest merest, Mikroneesiast.

Õppeaasta alguses jõudis Koidula gümnaasiumisse ka rändnäitus, mis oli kokku pandud noorte- ja noorsootöötajate ajakirja MIHUS illustratsioonide jaoks spetsiaalselt tellitud kunstitöödest. Näitus kõneles sellest, kuidas kõik Eesti 273 627 noort saaksid olla edukamad, oma hääle ühiskonnas kuuldavaks teha ja olulistes protsessides kaasa rääkida.

Novembrist jaanuarini oli võimalik tutvuda Pärnu Kunstide Kooli õpetajate loominguga ning Aiki Järviste loodusteemaliste fotodega teemal “Ah, mine metsa", mis käsitles keskkonnahoiu teemat.

Suur tänu autoritele!

Viimati muudetud 27.04.2022.