Kuldsuu 2022 on Kaspar Vaikmaa

Loomise kuupäev 17.02.2022

Piirkondliku kõnevõistluse Pärnu Kuldsuu 2022 tiitli pälvis Pärnu Koidula kooli õpilane Kaspar Vaikmaa. Franko Mirjam saavutas gümnaasiumiarvestuses auhinnalise teise koha. Edukaid kõnelejaid juhendas õpetaja Ebe Saarna.

15 osaleleja hulgas saavutas põhikooli arvestuses esimese koha Roosi Mai Järviste Pärnu Vabakooli 9. klassist (juhendaja Ilona Must). Teisele kohale kõneles ennast Tair Tiitus Pärnu Kuninga Tänava põhikooli 9. klassist (juhendaja Signe Leht). Kolmanda koha pälvis Angela Jürgens Pärnu Vanalinna põhikooli 9. klassist (juhendaja Mare Hallop).

Eripreemiatega märgiti ära Martina Juhansoo Pärnu Mai Kooli 9. klassist (juhendaja Inga Kukk) ja Piia Heinmaa Pärnu Ülejõe Põhikool 8. klassist (juhendaja Marge Kanniste). Koidula gümnaasiumi eripreemia sai Tair Tiitus Pärnu Kuninga Tänava põhikoolist.

Gümnaasiumiarvestuses saavutas I koha Lume Tuum Pärnu Sütevaka Humaitaargümnaasiumist (juhendaja Kalle Viik), II kohale kõneles ennast Franco Mirjam Pärnu Koidula gümnaasiumist (juhendaja Ebe Saarna) ja III koha pälvis Sophie-Demi Kulbok Pärnu Sütevaka Humaitaargümnaasiumist (juhendaja Kait Vesik). Eripreemiaga märgiti ära Marten Kask Pärnu ühisgümnaasiumist (juhendaja Kersti Jürgenson).

Pärnu linna 21. Kuldsuu tiili pälvis Kaspar Vaikmaa Pärnu Koidula gümnaasiumist.

Osalejatel tuli esineda ettevalmistatud kõnega teemal „Quo vadis, Eesti?” ning loositud teemal improkõnega. Žüriisse kuulusid Virve Laube Pärnu linnavalitsusest, Ott Kilusk ja Jane Napp teatrist Endla ja Raido Keskküla Pärnu Postimehest.

Võistlust korraldasid Pärnu Koidula Gümnaasium ja Pärnu linnavalitsuse haridusosakond, toetajad olid Endla teater, Pärnu Postimees, Kaitseliit, Tervise Paradiis, vabaajakeskus OKOK, Viiking Spaa ja Surf Center.

Viimati muudetud 18.02.2022.