Koolivaheaeg Saksamaal ülikoolis

Loomise kuupäev 06.11.2019

G3E klassi õpilane Marili Orro veetis koolivaheaja Saksamaal asuvas Greifswaldi ülikoolis.

Saksamaal asuv Greifswaldi Ülikool korraldas üle Baltikumi stipendiumikonkursi, mille väljavalitud said võimaluse sõita vaheajal nädalaks Saksamaale sealse ülikooli õppimisvõimaluste ja tingimustega tutvuma, samuti võeti kolmel päeval osa ka ülikooli loengutest. Meie kooli G3E õpilane Marili Orro osutus samuti üheks väljavalituks. Kõigil kandideerijatel tuli kirjutada saksakeelne motivatsioonikiri oma tulevikuplaanidest, sealjuures oli oluline nii korrektne saksa keele oskus kui ka isikupära. Marili sõnutsi oli see suurepärane võimalus tutvuda edasiõppimisvõimalustega välisriigis. Erialaspetsiifiline saksa keel oli kohati raske, kuid motiveeriv, et tuleval õppeaastal oma õpinguid ka saksakeelses kõrgkoolis jätkata, rääkis Marili.

Siiri Mägi

saksa keele õpetaja