Koidulad Maailmakoristuspäeval

Loomise kuupäev 18.09.2019

Koidula Gümnaasiumi 80 õpilast osalevad esmakordselt Maailmakoristuspäeval, et teha prügist puhtaks oma kodulinn ning võita Nublu, NOËPi ja Kristel Aaslaiu kontsert.

Järjekorras teisest Maailmakoristuspäevast võtab osa ka 80 Pärnu Koidula Gümnaasiumi koolinoort, et hoolida kodulinnast ja puhastada kooli ning Härma Kaubahoovi ümbrus väikeprügist. Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilasesinduse algatusel kogunevad 22. septembril algusega kell 11.00 rohkem kui 80 õpilast, et üheskoos minna ja midagi ära teha. "Esmakordselt ajasime kokku nii suure hulga õpilasi, et üheskoos Pärnu linna ilusamaks ja paremaks muuta. Muidugi on meie eesmärk Maailmakoristuspäeva poolt välja kuulutatud Nublu, NOËPi ja Kristel Aaslaiu kontsert just Koidula kooli saada," ütles Koidula õpilasesinduse liige Kristina Allika. 

"Kõik huvilised saavad veel Koidula koristusmeeskonnaga liituda, andes endast teada huvijuhile kabinetis 408. Soovime vähendada oma ökoloogilist jalajälge ning Pärnu linnale öelda aitäh ilusa elukeskkonna eest," lisas Koidula kooli koristuspäeva eestvedaja Kristina Allika. 

Esimene ülemaailme Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day toimus 15. septembril 2018. Tegu oli maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis sai alguse ning mida juhiti Eestist. Eesti eestvedamisel koristasid üle maailma ühel päeval oma maad inimesed 158 riigis. 

Kohtumiseni Maailmakoristuspäeval!

Viimati muudetud 01.09.2022.