Koidula tähistab aastapäeva koos vilistlastega

Loomise kuupäev 05.12.2018

Tänavu möödub Lydia Koidula sünnist 175 aastat ning pidulikkust lisab veelgi Pärnu Koidula Gümnaasiumi 285. aastapäev. Eeloleval laupäeval, 8. detsembril saab teoks Koidula gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek.

“Uhke on olla nii väärika kooli vilistlane ja selle direktor. Pärnu Koidula Gümnaasiumist on tänaseks saanud kaubamärk,” on direktor Indrek Kaldo kindel. Kooli aastapäevaga seoses on koolis juba kogu nädala külas käinud erinevate aastakäikude vilistlasi, kes annavad külalistunde ja praktikume. 

Oma meediatunni viis läbi Koidula kooli kahe ajalooraamatu autor, ajakirjanik ja kirjanik Piret Tali, turismiteadmisi jagas noortele Inna Bentsalo TÜ Pärnu kolledži turismiosakonnast, TÜ arstiteaduse tudeng Annabel Sarapuu viis läbi pipeteerimise praktikumi ning Heiki Reila Tartu ülikoolist kõneles geenitehnoloogiast. Veel on jaganud oma kogemusi õpilastega Margit Juhkam, justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna nõunik, Henri Daniel Ots, kes tutvustas veemajandusega seotud erialasid, ja turundusvaldkonnas tegev Mark Müürsoo. Reedel annab külalistunde YALE ülikooli lõpetanud ning praegu Harvardi ülikoolis astronoomia doktorant Kristo Ment. IT ja küberkaitse valdkonda tutvustavad Ragnar Õun, Andrus Kaarelson ja Hannes Krause Riigi Infosüsteemidest. Kohtumisi jagub veel teise poolaastassegi.  “Need loengud on kõik olnud nii huvitavad ja avardanud silmaringi, tore ja hariv vaheldus tavalisse koolipäeva,” jagas koolimeedia noor ajakirjanik Marlene Makarov oma muljeid. 

Kõik Koidula kooli vilistlased on oodatud laupäeval, 8. detsembril kell 11 Koidula gümnaasiumi majja Metsa 21 tutvuma renoveeritud koolihoonega ning kohtuma endiste ja praeguste õpetajatega. Õpilasesindus teeb külalistele ringkäike, oodatakse vaatama näitusi ja osalema spordivõistlustel. Kell 14-15 on huvilistele avatud samuti kooli kunagine hoone Nikolai tänaval, kus praegu on Pärnu Vanalinna Põhikool. Seal oodatakse külastajatelt vahetusjalatseid. 

 

Viimati muudetud 05.12.2018.