Koidula kool tähistab Lydia Koidula 176. sünniaastapäeva

Loomise kuupäev 09.12.2019

Koidula koolipere avas täna pidulikult Lydia Koidula 176. sünniaastapäevale pühendatud aupäevad.

See on pikaaegne traditsioon koguneda pidulikule hetkele fuajees Lydia Koidula bareljeefi ees, et lasta kõlada Koidula luulel ja laulul. Kõikide klasside esindajad asetasid sinna jõulutähed kaunistamaks ja tähistamaks Lydia Koidula sünniaastapäeva ning jõuluaega. Traditsiooniks saanud ettevõtmisi on sel ajal veelgi.
 

Neljapäeval, vana kalendri järgi Koidula sünniaastapäeval, on 23. korda vabariiklik noorte etluskonkurss "Koidulauliku valgel", mida korraldavad Pärnu linnavalitsus, Pärnu Muuseum ja Koidula kool koostöös juba 1997. aastast. Tänavu, seoses Koidula Muuseumi remondiga, toimub etluskonkurss Pärnu Muuseumis. Luulevõistlusel esitatakse lisaks Koidulale ka teiste autorite loomingut,  sel aastal on Koidula kaasautor Karl Martin Sinijärv, kes osaleb luulevõistluse žüriis. Sama päeva õhtul on Tõrvikutega rongkäik, mille põhisündmus toimub Koidula kuju juures. Oodatud on osalema nii kooli vilistlased kui linnarahvas. Sõna võtab ausamba juures veel Koidula muuseumi direktor Elmar Trink ja tervitab Koidula kooli direktor Indrek Kaldo. Loetakse luulet ja esineb segakoor.  

 

Ees on veel traditsiooniline klassidevaheline viktoriin ja jõuluball, kus astuvad üles ansamblid, lauljad ja tantsijad ja mille peaesineja on Shanon Aupäevad tipnevad piduliku aktusega Pärnu Eliisabeti kirikus. 

Viimati muudetud 01.09.2022.