Käisime vene keele festivalil Tallinnas

Loomise kuupäev 13.11.2018

Käisime XII üleriigilisel vene keele festivalil Tallinnas. Kohale oli sõitnud õpilasi igast Eestimaa kandist, kokku umbes paarsada.

Pooled osalejatest olid eestlased, pooled venelased. Erinevate koolide õpilased said kokku sõbralikus kümneliikmelises võistkonnas, igal neist oli nimi, mis pärines vene muinasjutust.  Pärast esialgset kohmetust saadi üksteisega tuttavaks, leiti kõige energilisemad õpilased kapteniteks  ning mängud võisidki alata. Koos leiutati uusi kakskeelseid sõnu.Eeskujuks oli siin ka  festivali logo Veneфест. Õpilaste poolt kanti ette palju  toredaid ja naljakaid uusi sõnu (TARKOBEK = tark + человек; SUKOГА = sukk + нога). Seejärel anti võistkondadele paberilehed mingite kujunditega. Seda hoolega vaadates tuli avaldada arvamust, mis seal on kujutatud. Fantaasial polnud piire... Järgmine ülesanne nõudis paarikümneminutilist ettevalmistust. Üks osa võistkondadest pidi tegema soolatopsile reklaami ja antireklaami,  teine osa rääkima ülistussõnu värvidele ja kolmas osa jutustama lookese, kuidas nende võistkond kokku sai ning seostama selle võistkonna nimega. 

Kõik võistkonnad said oma ülesannetega suurepäraselt hakkama. Festivali eesmärk, et õpilased leiaksid uusi sõpru ning arendaksid oma keeleoskust, sai täidetud. Ürituselt lahkuti väikese kingitusega ning mitme tutvuse võrra rikkamana.

Fotosid ürituselt saab vaadata aadressilt: https://pushkin.ee/ru/dt_gallery/festival-russkoj-rechi-xii/link opens on new page

 

Viive Korb

vene keele õpetaja

 

Viimati muudetud 13.11.2018.