"Huvitava Teaduse" võitis Mai kool

Loomise kuupäev 18.03.2019

Võistlusmängude sarja "Huvitav Teadus" 6. hooaja võitis Mai kooli võistkond.

Võistlusmängudest ja õppereisidest koosnev haridusprogramm on mõeldud Pärnu põhikoolide vanema astme õpilastele ning selle eesmärk on suurendada õpilaste avastusrõõmu ja ettevõtlikkust, samuti huvi teaduse ja tehnoloogia vastu.

“Huvitav teadus” koosnes neljast võistlusmängust-viktoriinist, mis toimusid jaanuaris-märtsis 2019. Alustati võistlusmänguga, mis keskendus ettevõtlusele ja majandusele. Veebruaris kogunesid võistkonnad sotsiaal-ja humanitaarainetes ning loodusainetes jõudu katsuma. Teadmiste mängu sarja lõpetas võistlus matemaatika ja füüsikas. Võistlussarja parimaid meeskonnad saavad auhinnaks Apollo ja Steffani pitsarestorani kinkekaardid ning märtsi viimasel nädalal toimub hariv õppereis Tartusse. 

Mängude sarjas osalesid Tõstamaa Keskkool, Mai kool, Rääma põhikool, Kuninga Tänava põhikool, Vanalinna põhikool, Raeküla kool, Paikuse põhikool, Ülejõe põhikool, Vabakool, Sütevaka humanitaargümnaasium. 

Üldvõitjaks tuli Mai kooli võistkond koosseisus Henriette Toomlaid, Silver Piirmets, Anett Luigemaa, Grit Lelle, Anette Hendrikson ja Rando Teearu. 

Teise koha pälvis Paikuse Põhikooli esindus, kuhu kuulusid T. Ojassalu, S. Talv, R. Paulberg, R. Uibo, Marcus Metsalu ja Häli Palmiste.

Kolmanda koha sai Raeküla kool, mida esindasid Lilly Meigo, Helander Taisson Toom, Rasmus Vabrit, Gabriel Männe, Carolyn Juske ja Johannes Kõiv. 

2. aprillil toimub võistluses osalenud õpilastele õppereis Tartusse AHHAA-teaduskeskusesse. 

Viimati muudetud 18.03.2019.