Henriete Toomlaid - Pärnu aasta õpilane 2021

Loomise kuupäev 01.06.2021

Reedel, 28. mail toimus Ammende villas õpilaste tunnustusüritus, kus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Varje Tipp õnnitlesid tänavusi Pärnu linna õpilaspreemiate saajaid. Pidulikule vastuvõtule oli palutud nii aasta õpilaspreemiate laureaadid kui ka nominendid.

Aasta õpilase laureaat on Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilane Henriete Toomlaid, keda premeeriti 300 euroga. Väga hea õppeedukusega Henriete Toomlaid osaleb aktiivselt kooli bioloogiaklubis, väitlusringis ja koolilehe toimetuse tegevuses, Tartu Ülikooli (TÜ) keemia ja füüsika õpikojas. Ta on lõppeval õppeaastal läbinud edukalt mitmed mahukad TÜ teaduskooli kursused ning on kogu oma koolitee jooksul osalenud väga paljudel olümpiaadidel, võistlustel ja viktoriinidel, sh rahvusvahelistel akadeemilistel mõõduvõttudel, kus on saavutanud kõrgeid kohti. Astronoomia-, astrofüüsika- ja programmeerimishuviline Henriete kuulub Pernova hariduskeskuse hoolekogusse ja töötab hariduskeskuses õppeprogrammide õpetaja, planetaristi ja administraatorina.

Eduka osalemise eest rahvusvahelistel aineolümpiaadidel saab tänavu Pärnu linnalt 400 eurose õpilaspreemia veel Andres Alumets, 300 eurot preemiat Henriete Toomlaid ja 200 eurot preemiat Silver Piirmets – kõik kolm Koidula gümnaasiumi õpilased. 100eurose preemia määras linnavalitsus kõigile teistele õpilaspreemia nominentidele, Koidula koolist pälvisid need Eric Peterson ja Hans-Kristjan Raid.

Palju õnne, oleme uhked!

Viimati muudetud 01.06.2021.