Hans-Kristjan Raid pälvis GLOBE ülemaailmsel virtuaalsel teaduskonverentsil kõrgeima taseme tunnustuse

Loomise kuupäev 03.05.2022

Hans-Kristjan Raid, G2BK õpilane, osales GLOBE ülemaailmsel virtuaalsel teaduskonverentsil 2022 (GLOBE IVSS 2022) oma uurimisprojektiga "The impact of the water level on the peat layer and vegetation near Varemurru“ ja pälvis kõrgeima taseme tunnustuse! Lisaks tunnustati tööd andmeteadlase ja koostöö märgiga.

GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) on ülemaailmne õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm, GLOBE-i toetavad USA kosmoseuuringute keskus (NASA), USA Rahvuslik Teadusfond (NSF) ning USA Välisministeerium koostöös GLOBE riikide ülikoolide, koolisüsteemi ja valitsusväliste organisatsioonidega.

GLOBE IVSS 2022 konkursile laekus kokku 220 tööd 25-st riigist.

Hans-Kristjan uuris oma töö kaasautoritega Varemurru piirkonnas leiduvate rabade ja rabastunud mullaga piirkondade eripärasid, peamiselt mulla veetaseme mõju turbakihile ja taimestikule.

Konkurss oli õpilastele suurepärane võimalus tutvustada enda mõõtmisi ja nende põhjal saadud uurimistulemusi ülemaailmselt ning saada tagasisidet ekspertidelt.

Õpilasi juhendasid Tartu Ülikooli Loodus- ja täppisteaduste professor ja teadur PhD Jaan Pärn.

Tekst: H-K. Raid

Viimati muudetud 03.05.2022.