Füüsikavõistlus Kajakas oli võidukas

Loomise kuupäev 01.02.2022

12. jaanuaril toimunud vabariiklikul füüsikavõistlusel „Kajakas“ saavutasid meie kooli õpilased suurepäraseid tulemusi.

10. klasside arvestuses Kaspar Aus (G1A, pildil) saavutas üldarvestuses vabariigis 1. koha ja 11. klasside arvestuses Martin Eier (G2A) 2. koha, üldarvestuses vabariigis 3. koht. Pärnu linna 10. klasside arvestuses saavutas Adeele Vuuk 6. koha, Jan Silver Leis 7. koha, Marko Sildvee 10. koha ja Otto Tiit 11. Kõik õpilased on G1A klassist.

11. klasside hulgas saavutas Silver Slinko 5. koha, Arthur Valge 7. koha, Rasmus Pertel 8. koha ja Silver Nikkel 11. koha. Kõik õpilased õpivad G2A klassis.12. klasside arvestuses sai esikoha Sander Ruut, Kaur Pähkel sai 2. koha ning Johannes Vuuk 5. koha. Nemad õpivad G3A klassis.

Kajakas on füüsikaülesannete lahendamise võistlus, kus küsitakse küsimusi nii koolifüüsika kui ka igapäevaelu teemadel. 100 minuti jooksul tuli lahendada kuus ülesannet, mis eeldasid õpilastelt füüsikatedmisi, head intuitsiooni ja olukordade piltlikku ettekujutamise võimet.