Füüsikaolümpiaad oli võidukas

Loomise kuupäev 24.01.2019

Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimus laupäeval Eesti koolinoorte 66. füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor, gümnaasiumiastmes tuli kõige rohkem võite Koidula kooli.

12. klasside arvestuses said Koidula Gümnaasiumi G3A klassi  õpilane Ilona Tamm I koha ja Otto Gustavson III koha. 11. klasside arvestuses saavutas I koha Joosep Orasmäe, II koha Andra-Helena Toomet ja III koha Tekla-Liisa Vilberg, kõik G2A klassisist. 10. klasside arvestuses saavutas I koha Andrus Alumets ja II koha Mikk Saarse, mõlemad  õpivad G1A klassis. Gümnaasiumiõpilaste üldarvestuses võitis Andres Alumets, Mikk Saarse on teisel ja Ilona Tamm kolmandal kohal. 

Olümpiaadist võttis osa 69 põhikooli ja 25 gümnaasiumiõpilast. Füüsikaolümpiaadi ülesanded koostas üleriigiline komisjon. Ülesannete komplekt koosnes 10 teoreetilisest ja kahest praktilisest ülesandest, millest arvesse läksid suurima arvu punkte saanud ülesanded (maksimaalselt viis teoreetilist pluss üks praktiline). Kui õpilane praktilist ülesannet ei teinud, siis kuut teoreetilist ülesannet arvesse ei võetud. 

Elmu Mägi

füüsikaõpetaja

Viimati muudetud 24.01.2019.