Enne vaheaega Tallinnas lossides

Loomise kuupäev 31.10.2022

Vahetult enne koolivaheajale jäämist külastasid G2BK ja G3E klasside õpilased Tallinnas Vabariigi Presidendi lossi, Peeter I majamuuseumit ning Kadrioru lossi kunstimuuseumit.

Peeter I majamuuseum on väga väike, kuid huvitav. Giid jutustas kõigest äärmiselt huvitavalt ja energiliselt. Saime teada, et tsaar Peeter I oli viibinud Tallinnas üheksal korral, sest ta lasi siia ehitada lossi oma kaasale Katariina I-le. Ja just selles väikeses majas ta neil kordadel ka peatus. Nägime tema voodit, milles ta sai magada vaid poolistuvas asendis, kuna oli 204 cm pikk (muide, jalanumber oli tal 38!). Selles voodis on ta ka tõepoolest maganud. Poolistuv asend aga oligi talle arstide poolt ette kirjutatud, sest arvati, et kui olla päris pikali, siis mõjub see halvasti tervisele (veri valguvat pähe). Huvitav oli näha Peeter I käekirja, mis, ausalt öeldes, pole eriti loetav… Lõpuks vaatasime lühikest videofilmi, kuidas see lossi ehitus kunagi toimus. 

Presidendi lossis oli samuti väga huvitav. Käisime kõikides ruumides, kus viibib president  ja võtab vastu kõrgeid külalisi ning valitsuse liikmeid. Kohtusime ka president Alar Karisega, kui ta trepist alla tuli. Vahetasime temaga mõned laused. Kui ta kuulis, et oleme Koidula gümnaasiumist, kus ta ka hiljuti viibis, siis lubas ta taas meile külla tulla. Kuulasime giidi jutustust eelmistest riigivanematest ja presidentidest, tähendusega vaipadest ja maalidest seintel. Loomulikult tegime ka pilte, et see külaskäik meelde jääks. 

Lõpuks suundusime Kadrioru lossi kunstimuuseumisse, milles liikusime igaüks oma tempos. Milline interjöör! Ja millised maalid! Suurepärane elamus.

Õpilased jäid selle õppepäevaga väga rahule. 

Viive Korb, vene keele õpetaja 

 

Viimati muudetud 31.10.2022.