Emakeelepäev Koidula Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 14.03.2022

Emakeelepäev algas klassidevahelise viktoriiniga, kus õpilased pidid vastama küsimustele, mis olid seotud eesti kirjandusega. Võistkondade teadmised olid väga head ja nii mõnigi vastus oli ka uueks informatsiooniks. Esimese koha saavutas G3R2, teise G2EV ning kolmanda G2R2. Seejärel osaleti viieteistkümnendal e-etteütluse kirjutamisel.

Külalisesinejana käis õpilastega kohtumas luuletaja Andra Teede, kes rääkis oma luuletajatee kujunemisest ning inspiratsiooniallikatest loometöös. Kuulata sai kauneid ja mõtlemapanevaid luuletusi, mis noori inspireerisid. Koolis toimunud omaloomingulise luulevõistluse tööde hulgast valis Andra Teede silmapaistvaimaks Romanis Siimani luuletuse “Aeg”. Noor autor sai luuletajalt kingituseks pühendusega luulekogu.

Andra Teede kohtumine õpilastega leidis kajastamist ka Pärnu Postimehes "Emakeelepäev tuli Koidula kooli iluehmatusega", autor Anu Jürisson: https://parnu.postimees.ee/7476683/

Viimati muudetud 15.03.2022.