Elmu Mägi sai teenetemärgist teada aplausi saatel

Loomise kuupäev 21.02.2022

Meie füüsikaõpetaja Elmu Mägi pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi.

See oli nüüd väga suur üllatus. Ei olnud aimugi sellisest asjast,” tunnistas Valgetähe V klassi teenetemärgi vastne kavaler Elmu Mägi, kuuldes uudisest, mille peale klassitäis gümnaasiumi teise astme õpilasi kõva aplausi korraldas.

Mille eest president 1983. aastast saati Koidula koolis õpetajaametit pidanud Mägit teenetemärgiga tunnustab, ei osanud füüsikaõpetaja arvata. “Ma võin seda ainult aimata. Ju see mingite minu teenete eest on saadud,” oletas ta.

Mägi tunnistas, et ajakirjanikelt kuuldud uudis uudis võtab esimese hooga sõnatuks. “Teenetemärk tähendab mulle väga suurt lugupidamist riigi poolt, et mulle on selline suur au antud ja usaldatud mind. See lööb pahviks,” tõdes ta.

Kolleegide sõnutsi on ligemale 40 aastat Koidula koolis ametis olnud Mägi suurepärane ainetundja, kes suudab õpilastes tekitada elava huvi füüsika ja looduse ning tehnika vastu.

Oma ainetundides kasutab ta õpikut nii vähe kui võimalik, seletades maailma olemust ja seal toimivaid seaduspärasusi imeliselt lihtsate näidetega,” kirjeldavad kolleegid legendaarse füüsikaõpetaja töömeetodeid. “Füüsika õpetamisel püüab ta tekitada kõigepealt huvi, demonstreerides õppuritele midagi ootamatut või üllatavat. Alles seejärel loob ta olukorra, mille käigus selgitatakse äsja nähtut.”

Peale oma aine ülihea tundmise ja suurepärase seletamisoskuse naudib Mägi seda, kui õpilane oskab lahendada püstitatud ülesande selliselt, et see väljub üldistest arusaamadest. Ta on osanud oma ainet nii huvitavalt ja arusaadavalt edasi anda, et füüsika on tema õpilastel üks lemmikõppeaine.

Väärib märkimist, et Mägi koostatud digitaalsed füüsikaülesanded põhikoolile ja gümnaasiumile e-koolikoti projektis on suureks abiks kogu riigi füüsikaõpetajatele distantsõppe tundides. Pärnu linnas on tema juhtida füüsikaõpetajate aineühendus. Aktiivselt juhendab-koolitab vastne teenetemärgi kavaler Pärnu linna ülejäänud koolide füüsikaõpetajaid ja on mentor paljudele kolleegidele.

Tänu Mägi sihipärasele tööle on Pärnu õpilased saavutanud väga kõrgeid tulemusi linna, riigi ja rahvusvahelistel olümpiaadidel ja konkurssidel ning on hinnatud õppurid nii Eesti kui välismaa ülikoolides.

Elmu Mägi on pälvinud 2004. aastal Eesti aasta õpetaja tiitli, 2012. aastal presidendi kultuurirahastu reaalteaduste eripreemia ja 2016. aastal Pärnu linna vapimärgi.

Pärnu Postimeeslink opens on new page

Viimati muudetud 21.02.2022.