Carola Kaaver on soome keele olümpiaadi lõppvooru võitja

Loomise kuupäev 16.04.2024

Soome keele olümpiaadi vabariikliku vooru võitis Carola Kaaver G1A klassist – talle kuulub esikoht soome keelt B-keelena õppijate arvestuses. Carola õpetaja on Helle Marttila.

Lõppvoorus osales kokku 21 õpilast 9 koolist (10.-12. kl), kes kutsuti võistlusele eelvooru põhjal. Eelvoor toimus 29. jaanuaril Moodle’is, milles osales 97 õpilast 12 koolist üle Eesti.

Olümpiaad algas hommikul Soome suursaatkonna pressinõuniku Sanna-Leena Immanenivideotervitusega. Õpilasi olid tulnud tervitama ja jõudu soovima ka Haridus- ja Teadusministeeriumist Pille Põiklik, Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte professor Petar Kehayov, Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli soome keele lektorid Juha-Matti Aronen ja Jaakko Raunamaa.
Olümpiaadil tuli proovile panna vestlus- ja kirjutamisoskus ning lahendada sõnavara-, grammatika-, kuulamis-, tekstimõistmisülesandeid. Eesti teema-aasta 2024 on kultuurilise mitmekesisuse aasta ja siit tuli ka soome keele olümpiaadi teema „Veljeskansat virolaiset ja suomalaiset“ (Hõimurahvad eestlased ja soomlased). Suuliseks ülesandeks tuli ette valmistada ühe lähema sugulaskeele tutvustus, kirjutamisülesandes arutleti selle üle, kas väikekeeltel on tulevikku.

Viimati muudetud 16.04.2024.