Bioloogiaolümpiaad tõi võidu Koidulasse

Loomise kuupäev 27.01.2023

Eesti koolinoorte 62. bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor gümnaasiumile toimus 20. jaanuaril ja meie koolist olid võistlustules 15 gümnaasiumiõpilast. Gümnaasiumiastme piirkonna üldvõitjaks tuli Kaspar Vaikmaa G2BK klassist, kes oli peajagu üle kõikidest osalejatest.

Olümpiaadi ülesannete lahendamiseks oli vaja teadmisi rakubioloogiast,  biokeemiast, evolutsioonist, biosüstemaatikast, taimede anatoomiast, taimede füsioloogiast, loomade anatoomiast ja füsioloogiast, geneetikast ja ökoloogiast ning etoloogiast. Ülesanded olid ühesugused kõikidele vanuseastmetele. Kaheteistkümnendate klasside arvestuses saavutas II koha Silver Nikkel G2A klassist ja III koha Oleksiy Kostin G3BK klassist. Võimsa tulemuse tegid Koidula  kooli G2 õpilased – I koha saavutas Kaspar Vaikmaa G2BK klassist, II koha Jaan Luhamaa ja III koha Everita Imana samuti G2BK klassist. Tubli IV koha saavutas Rene Annusver ja V koha Kadi-Katharina Paap, mõlemad õpivad G2A klassis.

Väga südikad olid meie kõige nooremad, kümnendikud. Nendest kõige tublimad olid Aliis Ojala, Jackline Kändma , Hendrik Lasn ja Kertu Akk, nemad õpivad G1BK klassis. Koondtulemuste põhjal on kutsutud vabariiklikule võistlusele Kaspar Vaikmaa ja Silver Nikkel.

Õpilasi juhendas bioloogiaõpetaja Sirje Miglai.

Viimati muudetud 27.01.2023.