• Tartu Ülikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
Previous Next

Tänavu möödub Lydia Koidula sünnist 175 aastat ning pidulikkust lisab veelgi Pärnu Koidula Gümnaasiumi 285. aastapäev. Eeloleval laupäeval, 8. detsembril saab teoks Koidula gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek, kus päeval on koolimajas spordivõistlused ja “tunnid” õpetajatega ning õhtul on pidu Endla teatris.

“Uhke on olla nii väärika kooli vilistlane ja selle direktor. Pärnu Koidula Gümnaasiumist on tänaseks saanud kaubamärk,” on direktor Indrek Kaldo kindel. Kooli aastapäevaga seoses on koolis juba kogu nädala külas käinud erinevate aastakäikude vilistlasi, kes annavad külalistunde ja praktikume. 

Oma meediatunni viis läbi Koidula kooli kahe ajalooraamatu autor, ajakirjanik ja kirjanik Piret Tali, turismiteadmisi jagas noortele Inna Bentsalo TÜ Pärnu kolledži turismiosakonnast, TÜ arstiteaduse tudeng Annabel Sarapuu viis läbi pipeteerimise praktikumi ning Heiki Reila Tartu ülikoolist kõneles geenitehnoloogiast. Veel on jaganud oma kogemusi õpilastega Margit Juhkam, justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna nõunik, Henri Daniel Ots, kes tutvustas veemajandusega seotud erialasid, ja turundusvaldkonnas tegev Mark Müürsoo. Reedel annab külalistunde YALE ülikooli lõpetanud ning praegu Harvardi ülikoolis astronoomia doktorant Kristo Ment. IT ja küberkaitse valdkonda tutvustavad Ragnar Õun, Andrus Kaarelson ja Hannes Krause Riigi Infosüsteemidest. Kohtumisi jagub veel teise poolaastassegi.  “Need loengud on kõik olnud nii huvitavad ja avardanud silmaringi, tore ja hariv vaheldus tavalisse koolipäeva,” jagas koolimeedia noor ajakirjanik Marlene Makarov oma muljeid. 

Kõik Koidula kooli vilistlased on oodatud laupäeval, 8. detsembril kell 11 Koidula gümnaasiumi majja Metsa 21 tutvuma renoveeritud koolihoonega ning kohtuma endiste ja praeguste õpetajatega. Õpilasesindus teeb külalistele ringkäike, oodatakse vaatama näitusi ja osalema spordivõistlustel. Kell 14-15 on huvilistele avatud samuti kooli kunagine hoone Nikolai tänaval, kus praegu on Pärnu Vanalinna Põhikool. Seal oodatakse külastajatelt vahetusjalatseid. 
PKG285

Uudised

IMAGE XXII "Koidulauliku valgel" tulemused

Täna toimus Pärnu Koidula muuseumis 22. riiklik noorte luulekonkurss "Koidulauliku valgel", kus Lydia... Loe edasi...
IMAGE Kooli sünnipäev ja vilistlaste kokkutulek 8. detsembril

Koidula Gümnaasiumi 285. sünnipäev ja vilistlaste kokkutulek toimub 8. detsembril 2018.... Loe edasi...
IMAGE Koolis oli kohtueelse uurimise labor

5. detsembril külastas meie kooli Eesti Politseimuusem Rakverest. Üritus oli mõeldud loodussuuna... Loe edasi...
IMAGE Koidula tähistab aastapäeva koos vilistlastega

Tänavu möödub Lydia Koidula sünnist 175 aastat ning pidulikkust lisab veelgi Pärnu Koidula... Loe edasi...
IMAGE Koidula kool on vabariigis 12. kohal

Eile tegi sihtasutus Innove teatavaks 2018. aasta riigieksamite tulemused. Postimehe riigieksamite... Loe edasi...

Eelolevad sündmused

K Dets 12 @10:00 - 11:50
Füüsikavõistlus Kajakas
K Dets 12 @11:00 - 15:00
XXII "Koidulauliku valgel"
K Dets 12 @14:45 - 15:30
Tantsutund "õpime balliks valsisammud selgeks!"
K Dets 12 @16:45 -
Tõrvikutega rongkäik
N Dets 13 @15:30 - 16:30
G2 klasside ümarlaud