-=Pärnu Koidula Gümnaasium=- - Koidula Gümnaasiumis toimus doonoripäev
  • Oxfordi Ülikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Tartu Ülikool
Previous Next

Neljapäeval toimus Koidula Gümnaasiumis koostöös Pärnu Veretalituskeskusega doonoripäev, verd loovutas 24 inimest, enamus neist olid esmadoonorid.

Päeva esimene doonor oli 10nda klassi õpilase vanaema, kes mõtles, et kuna lapselaps veel vanuse tõttu doonoriks ei sobi, tuleb ta ise. Peale õpilaste andsid verd õpetaja, sotsiaalpedagoog, huvijuht ja kokatädidki.

Enamus õpilasi olid esmadoonorid, vaid mõned üksikud olid ennegi verd loovutanud. Paljud olid ärevil, mõni oli isegi sõbra kaasa võtnud, kes julgustuseks kätt hoidis. Peale registreerunute oli palju neidki, kes lihtsalt pea ukse vahelt sisse pistsid ja uurisid, et äkki nad saavad ka ikkagi tulla.

Peale vere loovutamist turgutati õpilasi kohvi ja kakaoga, mida juues nad rahulolevalt ohkasid: "polnud nii hull midagi, teinekordki." Abiturient Merilyn Pähkli arvates oli Verekeskuse kooli kohaletulek noortele esmaannetajatele ideaalne võimalus end avastada ja proovile panna. "Arvan, et võin nii mõnegi teise tütarlapse eest rääkida, et nõel ei olnud nii suur nagu oli räägitud ning mõte sellest, et kannatades ära väikse sutsaka, päästad kellegi elu, vähendas sutsakat veelgi," rääkis Pähkel.

Doonoripäevale eelnesid informatiivsed loengud doonorluse ja doonoriks olemise kohta, mida viis läbi Pärnu Veretalituskeskuse juht Rahel Reimal. " Meil on Pärnu Koidula Gümnaasiumiga tekkinud väga hea koostöö, mille raames on loetud mitmeid loenguid, "sõnas Reimal. "Veretalitusel on siiralt hea meel, et Kirke Stina Karin koos huvijuhiga selle projekti ette võttis ja ära tegi. Meil on juures 20 esmast doonorit ning äsja peetud sõpruskohtumise käigus koguti 10 liitri elupäästvat verd."

Doonoripäev on osa Koidula kooli lõpuklassi õpilase algatatud projektist "100 tilka verd, mille eesmärk on saada vähemalt sada inimest verd loovutama ja mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100ndaks sünnipäevaks.

Kirke Stina Karin
G3R1

IMG 1864

 

Uudised

Kooliaasta avakogunemine

Kooliaasta avakogunemine 27. augustil kell 09.45 koolimaja ees.28. augustil G1 klasside... Loe edasi...
Õpikute laenutamine

Õpikute väljastamine toimub:G1 klassid 22.08 kell 9.00-13.00G2 klassid 23.08 kell 9.00-13.00G3 klassid... Loe edasi...
IMAGE Bioloogiaklubil oli toimekas aasta

16. mail pandi grilli ja kringliga punkt bioloogiaklubi selle aasta ettevõtmistele. Tulemusliku töö... Loe edasi...
IMAGE 65. KOKOKO vaatas koduõuest kaugemale

Täna toimus 65. Koidula kooli konverents KOKOKO, mis kandis tänavu nime “Koduõuest kaugemale” ja... Loe edasi...
IMAGE Tervisepäeval koguti looduses kilomeetreid

Esmaspäeval 14. mail toimus Raeküla terviserajal kooli tervisepäev. Tervisepäev toimus... Loe edasi...
IMAGE Koos on parem!

Koidula Gümnaasiumi G1EV klassi korraldusnaiskond viib sündmuskorralduse kursuse raames läbi... Loe edasi...

Eelolevad sündmused