• Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
  • Tartu Ülikool
Previous Next
Pärnu Koidula Gümnaasium osaleb rahvusvahelises STEAM projektis, mille keskseks teemaks on eluliselt oluline – vesi. Nimetatud STEAM projekt lõimib teaduse, tehnoloogia, inseneeria, kunstid ja matemaatika.
Käimas on projekti teine tegevusaasta, mis toob projektipartnerid Pärnusse: 10.12. – 16.12. võõrustab Pärnu Koidula Gümnaasium külalisi Portugalist, Türgist, Hollandist, Lätist ja Leedust ühtekokku 20 õpilast ja 11 õpetajat.
Käesoleval projektikohtumisel keskendutakse eelkõige loodusteadustele, inseneeriale ja tehnoloogiale. Nii alustab projektinädalat esmaspäeval, 11.12. 3D modelleerimise ja -printimise töötuba – külalised tutvuvad 3D modelleerimisprogrammidega lähemalt ja päeva lõpuks disainivad purskkaevu. Järgnev päev jätkub pealinnas, kui TTÜ innovatsioonikeskuses Mektory õpitakse projekteerima optimaalset veevõrku, hindama vee puhtust ja kvaliteeti ning valmistama oma elektroonikaseadmeid.
Töiste tegevuspäevade tasakaalustamiseks tutvustatakse külalistele Eesti spaa- ja saunakultuuri, Tallinnas külastatakse Lennusadamat.
Kesknädal jätkub töiselt – rahvusvahelistes õpilasmeeskondades koostatakse veeteemalisi videoesitlusi. Üheks projekti lõpptulemiks on kaugjuhtimisel veeproovi võttev mõõteriist. Õpilastiimid esitlevad oma seni valminud seadeldiste prototüüpe. Lõplikud seadmed valmivad projektiaasta lõpuks, kevadel.
Kooli bioloogiaklubi viib külalistele läbi mitmeid töötube – õpitakse määrama elusorganisme vees, hindama vee puhtust ja kvaliteeti, testima joogivett. Noored tutvustavad muu hulgas „labor kohvris“ vahendeid, millega viivad läbi füsioloogilisi mõõtmisi külalistele.
Kooli eduka robootikaringi juhendaja füüsikaõpetaja Tõnu Tamm tutvustab roboteid ning viib läbi praktilise töötoa külalisõpilastele (joonejälgimine). Nimetatud esitlus aitab õpilastel koguda ideid, kuidas rakendada robootika võimalusi oma lõpp-produkti projekteerimisel.
Tegusatele projektipäevadele pakub vaheldust räätsamatk Tolkuse rabas ning Häädemeeste Vee tootmise külastus.
Projektinädal lõppeb kohtumise jooksul valminud õpilastööde esitlemisega.


Birgit Peterson
projektijuht

Uudised

Kooliaasta avakogunemine

Kooliaasta avakogunemine 27. augustil kell 09.45 koolimaja ees.28. augustil G1 klasside... Loe edasi...
10. klassi astujate dokumentide vastuvõtt

Palume Sinul tuua oma dokumendid Koidula kooli 10. klassi astumiseks kooli Metsa 21. Dokumentide... Loe edasi...
IMAGE Bioloogiaklubil oli toimekas aasta

16. mail pandi grilli ja kringliga punkt bioloogiaklubi selle aasta ettevõtmistele. Tulemusliku töö... Loe edasi...
IMAGE 65. KOKOKO vaatas koduõuest kaugemale

Täna toimus 65. Koidula kooli konverents KOKOKO, mis kandis tänavu nime “Koduõuest kaugemale” ja... Loe edasi...
IMAGE Tervisepäeval koguti looduses kilomeetreid

Esmaspäeval 14. mail toimus Raeküla terviserajal kooli tervisepäev. Tervisepäev toimus... Loe edasi...
IMAGE Koos on parem!

Koidula Gümnaasiumi G1EV klassi korraldusnaiskond viib sündmuskorralduse kursuse raames läbi... Loe edasi...

Eelolevad sündmused