-=Pärnu Koidula Gümnaasium=- - Koidulauliku valgel
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
  • Tartu Ülikool
Previous Next
Koidulauliku valgelXXI "Koidulauliku valgel" 
12. detsembril 2017 kell 12.00
Pärnu Koidula Muuseum, Jannseni 37, Pärnu linn

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond.

Traditsiooniks on saanud, et konkursil esitatakse lisaks Koidula loomepärandile ka teiste autorite loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on Paul-Eerik Rummo, nn kuldsete kuuekümnendate priiuserüütel, nüüdisaja armastatud luuletaja, näitekirjanik, stsenarist ja koguni poliitik, sest tema enda sõnutsi on poliitikagi looming. Ühiskonnaelu tajumise tundlikkus loob silla kahe ajastu ja luuletaja vahel.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Rummo luuletus või proosakatkend. Esinemiskava pikkus on kuni seitse minutit.
Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel voorul antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud iga maakonna ja linna parim esindaja. Lõppvoorule pääsenud õpilaste andmed tuleb registreerida hiljemalt 5. detsembriks 2017 läbi registreerimisvormi.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Madde Rebane, telefon 6000460, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

XXI Koidulauliku konkursi tulemused
XX Koidulauliku konkursi tulemused
XIX Koidulauliku konkursi tulemused
XVIII Koidulauliku konkursi tulemused
XVII Koidulauliku konkursi tulemused 
XVI Koidulauliku konkursi tulemused
XV Koidulauliku konkursi tulemused
XIV Koidulauliku konkursi tulemused
XIII Koidulauliku konkursi tulemused
XII Koidulauliku konkursi tulemused
XI Koidulauliku konkursi tulemused
X Koidulauliku konkursi tulemused
IX  Koidulauliku konkursi tulemused
VIII Koidulauliku konkursi tulemused

Uudised