• Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Tartu Ülikool
  • Oxfordi Ülikool
Koidulauliku valgelXXII "Koidulauliku valgel"
12. detsembril 2018 kell 12.00
Pärnu Koidula Muuseum, Jannseni 37, Pärnu linn

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond.

Tänavune 12. detsember on eriline, sest tähistame Lydia Koidula 175. sünniaastapäeva.Traditsiooniks on saanud, et konkursil esitatakse lisaks Koidula loomepärandile ka teiste autorite loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on Kristiina Ehin, kes on üks tänapäeva tuntumaid ja enim tõlgitud eesti kirjanikke. Et tegemist on ühe hinnatuima eesti kirjanikuga, näitab see, et tema looming kõlab laulupidudel, Eesti Vabariigi aastapäeva-kontsertidel ning paljudel teistel esindusüritustel.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud igast vanusegrupist 1 maakonna ja 1 linna parim esindaja (v.a. suurematest linnadest Tallinn, Tartu, Pärnu, Narva, kust ootame 2 osalejat) Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Ehini luuletus või proosakatkend. Esinemiskava pikkus on kuni viis minutit.

Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel voorul antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Lõppvoorule pääsenud õpilaste andmed tuleb registreerida hiljemalt 3. detsembriks 2018 läbi registreerimisvormi.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Madde Rebane, telefon 6000460, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

XXI Koidulauliku konkursi tulemused
XX Koidulauliku konkursi tulemused