Koolielu

Koidulauliku valgel

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond.

XXIII etluskonkurss „Koidulauliku valgel” 12. detsembril 2019 kell 12.00

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu linn

Konkursil esitatakse lisaks Lydia Koidula luulele ja proosale ka teise, tänapäeva Eesti autori loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on keeletundlik ja sõnamänguline luuletaja Karl Martin Sinijärv. Ligi üheksa aastat oli Sinijärv Eesti Kirjanike Liidu esimees ning ta on juhtinud mitmeid kultuurisaateid. Lisaks pälvis ta 2013. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud igast vanusegrupist üks maakonna ja üks linna parim esindaja (v.a suurematest linnadest Tallinn, Tartu ja Narva, kust oodatakse kaht osalejat). Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Sinijärve luuletus või proosakatkend. Esinemiskava kestus on kuni viis minutit.

Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel etluskonkursil antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Lõppvooru jõudnud õpilased tuleb registreerida hiljemalt 3. detsembriks 2019 veebipõhisel registreerimisvormil.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Kaisa Kaljumäe, telefon +372 600 0460, e-post kaisa@koidulag.edu.ee

Koidulaulik 2019 tulemused

XXIII "Koidulauliku valgel" peaauhinna, Koidula portree, pälvis Sindi Gümnaasiumi õpilane Braian Kulp, keda juhendas Eneli Arusaar.

Noorem vanuseaste 5.-9. klass

I koht Braian Kulp, Sindi Gümnaasium, juhendaja Eneli Arusaar
II koht Marjana Tjuljukov, Sillamäe Eesti Põhikool, juhendaja Meeli Rjabova
III koht Laure Kiivit, Tartu Mart Reiniku Kool, juhendaja Tiiu Heinsalu

Vanem vanuseaste 10.-12. klass

I koht Uku Pokk, Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves
II koht Andra-Helena Toomet, Pärnu Koidula Gümnaasium, juhendaja Ebe Saarna
III koht Anette Grüner, Viljandi Gümnaasium, juhendaja Vilma Härmik ja Aili Kiin

Eripreemiad:

Koidula muuseumi eripreemia: Liisa Veski, Viimsi Gümnaasium, juhendaja Külli Täht
Mattias Kaasik, Tapa Gümnaasium, juhendaja Sirje Sell
Koidula Gümnaasiumi eripreemia: Säde Einasto, Kõrveküla Põhikool, juhendaja Malle Malling
Kerttu Roosme, Pärnu Koidula Gümnaasium, juhendaja Ebe Saarna
Pärnu linnavalitsuse eripreemia: Elinor Luik, Viljandi Kesklinna Kool, juhendaja Külliki Asu
Aaron Thor Härm, Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Maret Varblas
Helemeel Assmann, Nõo Reaalgümnaasium, juhendaja Veronika Uibo
Karl Martin Sinijärve eripreemia: Lis Marii Undusk, Kadrina Keskkool, juhendaja Liivi Heinla

Žüriisse kuulusid: Karl Martin Sinijärv, Pärnu Koidula Gümnaasiumi direktor Indrek Kaldo, Pärnu Muuseumi juhataja Elmar Trink ja Pärnu linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Virve Laube.