Koolielu

Koidulauliku valgel

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond.

XXIII etluskonkurss „Koidulauliku valgel” 12. detsembril 2019 kell 12.00

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu linn

Konkursil esitatakse lisaks Lydia Koidula luulele ja proosale ka teise, tänapäeva Eesti autori loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on keeletundlik ja sõnamänguline luuletaja Karl Martin Sinijärv. Ligi üheksa aastat oli Sinijärv Eesti Kirjanike Liidu esimees ning ta on juhtinud mitmeid kultuurisaateid. Lisaks pälvis ta 2013. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud igast vanusegrupist üks maakonna ja üks linna parim esindaja (v.a suurematest linnadest Tallinn, Tartu ja Narva, kust oodatakse kaht osalejat). Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Sinijärve luuletus või proosakatkend. Esinemiskava kestus on kuni viis minutit.

Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel etluskonkursil antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Lõppvooru jõudnud õpilased tuleb registreerida hiljemalt 3. detsembriks 2019 veebipõhisel registreerimisvormil.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Kaisa Kaljumäe, telefon +372 600 0460, e-post kaisa@koidulag.edu.ee

Koidulaulik 2018 tulemused

XXII "Koidulauliku valgel" peaauhinna, Koidula portree, pälvis Viimsi Gümnaasiumi õpilane Heleriin Lass, keda juhendas Külli Täht.

Noorem vanuseaste 5.-9. klass

I koht Timo Lipp, Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Eva Kalbus
II koht Cathrin Benita Poopuu Saaremaa Ühisgümnaasium,  juhendaja Rita Ilves
III koht Katariina Leets, Viljandi Kesklinna Kool, juhendaja Külliki Asu

Vanem vanuseaste 10.-12. klass

I koht Heleriin Lass, Viimsi Gümnaasium
II koht Anette Grüner, Viljandi Gümnaasium, juhendajad Vilma Härmik ja Aili Kiin
III koht Karmen Kaljuste, Orissaare Gümnaasium juhendaja Maret Aardam

Eripreemiad:

Koidula muuseumi eripreemia: Laura Laud, Pärnu Koidula Gümnaasium, juhendaja Ebe Saarna
Romi Leen Niimann, Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Krista Nõmmik
Säde Einasto, Kõrveküla Põhikool, juhendaja Malle Malling
Arabella Vallsalu, Paldiski Põhikool juhendaja Erika Kaljusaar
Koidula Gümnaasiumi eripreemia: Kert Johan Sommer, Pärnu Mai Kool, juhendaja Maimo Sommer
Johanna Hollo, Tartu Emajõe Kool, juhendaja Marika Kaljuste
Kristiina Ehini eripreemia: Katariina Leetsi, Viljandi Kesklinna Kool

Žüriisse kuulusid: luuletaja Kristiina Ehin, Pärnu Koidula Gümnaasiumi direktor Indrek Kaldo, Pärnu Muuseumi juhataja Elmar Trink ja Pärnu linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Virve Laube.