Koolielu

Koidulauliku valgel

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond.

XXIII etluskonkurss „Koidulauliku valgel” 12. detsembril 2019 kell 12.00

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu linn

Konkursil esitatakse lisaks Lydia Koidula luulele ja proosale ka teise, tänapäeva Eesti autori loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on keeletundlik ja sõnamänguline luuletaja Karl Martin Sinijärv. Ligi üheksa aastat oli Sinijärv Eesti Kirjanike Liidu esimees ning ta on juhtinud mitmeid kultuurisaateid. Lisaks pälvis ta 2013. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud igast vanusegrupist üks maakonna ja üks linna parim esindaja (v.a suurematest linnadest Tallinn, Tartu ja Narva, kust oodatakse kaht osalejat). Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Sinijärve luuletus või proosakatkend. Esinemiskava kestus on kuni viis minutit.

Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel etluskonkursil antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Lõppvooru jõudnud õpilased tuleb registreerida hiljemalt 3. detsembriks 2019 veebipõhisel registreerimisvormil.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Kaisa Kaljumäe, telefon +372 600 0460, e-post kaisa@koidulag.edu.ee

Koidulaulik 2017 tulemused

XXI "Koidulauliku valgel" preapreemia Alice Siil, Rakvere Eragümnaasium, juhendaja Janne Jõeots

Noorem vanuseaste 5.-9. klass

I koht Rasmus Božen, Kohtla-Järve Gümnaasium, juhendaja Maire Jõemaa
II koht Florence Loore Ritso, Jõõpre Kool, juhendaja Helle Kirsi
III koht Meriliis Kivimägi, Orissaare Gümnaasiu, juhendaja Signe Kivimägi

Eripreemiad:
Koidula Gümnaasiumi eripreemia: Katariina Leets, Viljandi kesklinna kool, juhendaja Külliki Asu
Koidula Muuseumi eripreemia: Kert Johan Sommer, Pärnu Mai Kool, juhendaja Inga Kukk
Koidula Muuseumi eripreemia: Liidia Vessmann, Pärnu Vanalinna Põhikool, juhendaja Eve Hirvela
Paul-Eerik Rummo eripreemia: Marcus Adamson, Põlva Kool, juhendaja Viive Rätsep

Vanem vanuseaste 10.-12. klass

I koht Helemeel Assmann, Nõo Reaalgümnaasium, juhendaja Veronika Uibo
II koht Heleriin Lass, Viimsi Keskkool, juhendaja Külli Täht
III koht Marko Ehastu, Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Eva Kalbus

Eripreemiad:
Koidula Gümnaasiumi eripreemia: Natalija Golubenko, Valga Gümnaasium, juhendaja Natalja Golubenko
Koidula Muuseumi eripreemia: Laura Laud, Pärnu Koidula Gümnaasium, juhendaja Ebe Saarna
Paul-Eerik Rummo eripreemia: Mart Truu, Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Žüriisse kuulusid: Elmar Trink, Indrek Kaldo, Virve Laube, Karin Tammaru.

Suur aitäh kõigile osalejatele, juhendajatele, žüriile ja kaasautor Paul-Eerik Rummole!