Koolielu

Koidulauliku valgel

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond.

XXIII etluskonkurss „Koidulauliku valgel” 12. detsembril 2019 kell 12.00

Pärnu Muuseum, Aida 3, Pärnu linn

Konkursil esitatakse lisaks Lydia Koidula luulele ja proosale ka teise, tänapäeva Eesti autori loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on keeletundlik ja sõnamänguline luuletaja Karl Martin Sinijärv. Ligi üheksa aastat oli Sinijärv Eesti Kirjanike Liidu esimees ning ta on juhtinud mitmeid kultuurisaateid. Lisaks pälvis ta 2013. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.-12. klasside õpilased. Eelvoorud peetakse Eestimaa maakondades ja linnades. Lõppvoorule on oodatud igast vanusegrupist üks maakonna ja üks linna parim esindaja (v.a suurematest linnadest Tallinn, Tartu ja Narva, kust oodatakse kaht osalejat). Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks Sinijärve luuletus või proosakatkend. Esinemiskava kestus on kuni viis minutit.

Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel etluskonkursil antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.

Lõppvooru jõudnud õpilased tuleb registreerida hiljemalt 3. detsembriks 2019 veebipõhisel registreerimisvormil.

Lisainfo: Pärnu Koidula Gümnaasiumi huvijuht Kaisa Kaljumäe, telefon +372 600 0460, e-post kaisa@koidulag.edu.ee

Koidulaulik 2016 tulemused

XX Koidulauliku konkrusi tulemused 12. detsember 2016

Konkursi „Koidulauliku valgel“ PEAPREEMIA