• Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
  • Tartu Ülikool
Previous Next
Üleriigilisel vene keele olümpiaadil esindasid Pärnu linna meie kooli õpilased Vironika Bankier G3R2 klassist ning Daniel Märtson G2R1 klassist. Olümpiaadi üldpealkiri oli „Eesti Vabariik 100. Vene kultuuri kandjate panus Eesti arengusse.“ Üle vabariigi oli kokku sõitnud 34 õpilast. Organisaatoriteks olid Tallinna Ülikooli õppejõud. Valmistumine olümpiaadiks nõudis paljude erinevate materjalide läbitöötamist, millele juhendis polnud isegi viidatud. Teada oli vaid teema. Õpilased tegid iseseisvalt väga palju lisatööd, õpetajad said kaasa aidata materjalide kokkuotsimisel.
Kohapeal tehti testidega kindlaks õpilaste keeleoskustase, mille põhjal moodustusid grupid. B1 taseme grupis osales 12 õpilast, B2 taseme grupis aga 22 õpilast. Hiljem koostati punktide alusel üldnimekiri. Esimese ülesandena vaadati filmilõiku, mille põhjal tuli kirjutada essee. Seejärel olid väga raske kulturoloogia-alane test, töö tekstiga ning suuline üleastumine mingil kindlal teemal, mille õpilane laua pealt nagu loosina võttis.
Enne kokkuvõtete tegemist kohtusime professor Aurika Meimrega (meie kooli vilistlane), kes töötab Tallinna Linnavalitsuses ja ka Tallinna Ülikoolis. Ta jutustas huvitavalt ja haaravalt oma viimasest raamatust, mis hiljuti trükist ilmus.
Kokkuvõtted olümpiaadist tehti samal õhtul. Vironika saavutas üldarvestuses 9.koha ning Daniel 10.koha. Oleme tulemustega rahul, sest olümpiaad oli tõepoolest väga raske.
Aitäh, õpetajad Viive Korb ja Irina Mandrõko!

Uudised

Soome keele vabariiklikult olümpiaadilt kuuenda kohaga

Soome keele vabariiklikult olümpiaadilt tõi kuuenda koha Anastasija Gorjatševa G2A klassist,... Loe edasi...
IMAGE Tantsijad saavutasid Koolitantsul esimese koha

Meie kooli tantsijad said 14. aprillil Paides toimunud Koolitantsu finaalis laureaadi tiitli ehk tants... Loe edasi...
IMAGE "RoboMiku lahingus" oldi edukad.

Laupäeval, 16. märtsil Jõhvis toimunud Eesti koolinoorte robootika võistlustel “RoboMiku lahing... Loe edasi...
Vabariiklikult matemaatikaolümpiaadilt III auhinnaga

Vabariiklikult matemaatikaolümpiaadilt tõi väärika 8. koha ja III auhinna G3A õpilane Karl-Johan... Loe edasi...
Liivi luulevõistlusel nopiti esikohti

Igal kevadel toimuval etlusvõistlusel esitatakse Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna... Loe edasi...
Võitudega saksa keele olümpiaadilt

3. aprillil toimus Pärnu linna saksa keele olümpiaad. Sel aastal oli tublimate väljaselgitamisel... Loe edasi...

Eelolevad sündmused