• Tartu Ülikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
Previous Next

Sisseastumiskatsed gümnaasiumisse: katsetele/vestlusele registreerimine kooli kodulehel alates 05. veebruarist 2018 kuni 10. aprillini 2018.
Reedel, 13. aprillil 2018. a  kell 14.00 matemaatika-füüsika õppesuunal testid matemaatikas ja füüsikas.
“4-5” ja “5” õppijatele vestlus reedel 13. aprillil kell 14.00.
Laupäeval, 14. aprillil 2018. a kell 10.00 reaal-, loodus-, Euroopa ja ettevõtlussuunal testid matemaatikas, inglise keeles ja eesti keeles.
Ilma konkursita võtame vastu linna/maakonna aineolümpiaadide tublimad.  Ainevõistlustel, konkurssidel osalenud ja hea õppeedukusega õpilased saavad lisapunkte.
NB! Katsetele kaasa võtta isikut tõendav dokument, kirjutusvahend, mitteprogrammeritav taskuarvuti (mobiili kasutamine pole lubatud), 9. klassi hinneteleht (eKooli väljatrükk).

Neljapäeval toimus Koidula Gümnaasiumis koostöös Pärnu Veretalituskeskusega doonoripäev, verd loovutas 24 inimest, enamus neist olid esmadoonorid.

Päeva esimene doonor oli 10nda klassi õpilase vanaema, kes mõtles, et kuna lapselaps veel vanuse tõttu doonoriks ei sobi, tuleb ta ise. Peale õpilaste andsid verd õpetaja, sotsiaalpedagoog, huvijuht ja kokatädidki.

Enamus õpilasi olid esmadoonorid, vaid mõned üksikud olid ennegi verd loovutanud. Paljud olid ärevil, mõni oli isegi sõbra kaasa võtnud, kes julgustuseks kätt hoidis. Peale registreerunute oli palju neidki, kes lihtsalt pea ukse vahelt sisse pistsid ja uurisid, et äkki nad saavad ka ikkagi tulla.

Peale vere loovutamist turgutati õpilasi kohvi ja kakaoga, mida juues nad rahulolevalt ohkasid: "polnud nii hull midagi, teinekordki." Abiturient Merilyn Pähkli arvates oli Verekeskuse kooli kohaletulek noortele esmaannetajatele ideaalne võimalus end avastada ja proovile panna. "Arvan, et võin nii mõnegi teise tütarlapse eest rääkida, et nõel ei olnud nii suur nagu oli räägitud ning mõte sellest, et kannatades ära väikse sutsaka, päästad kellegi elu, vähendas sutsakat veelgi," rääkis Pähkel.

Doonoripäevale eelnesid informatiivsed loengud doonorluse ja doonoriks olemise kohta, mida viis läbi Pärnu Veretalituskeskuse juht Rahel Reimal. " Meil on Pärnu Koidula Gümnaasiumiga tekkinud väga hea koostöö, mille raames on loetud mitmeid loenguid, "sõnas Reimal. "Veretalitusel on siiralt hea meel, et Kirke Stina Karin koos huvijuhiga selle projekti ette võttis ja ära tegi. Meil on juures 20 esmast doonorit ning äsja peetud sõpruskohtumise käigus koguti 10 liitri elupäästvat verd."

Doonoripäev on osa Koidula kooli lõpuklassi õpilase algatatud projektist "100 tilka verd, mille eesmärk on saada vähemalt sada inimest verd loovutama ja mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100ndaks sünnipäevaks.

Kirke Stina Karin
G3R1

IMG 1864

 

Uudised

IMAGE Oleme uhked - Pärnu Koidula Gümnaasium on riigieksamite...

2017. aastal oli Koidula koolis riigieksamitegijaid 163 ja kool on  suurte koolide (st... Loe edasi...
IMAGE Galeriis avati näitus “Eesti rahvussümbolid”.

15. veebruaril avas bioloogiaklubi näituse "Eesti rahvussümbolid", mis on kingitus Eestile 100.... Loe edasi...
IMAGE Huvitava Teaduse III vooru võitis Vanalinna põhikooli...

15. veebruaril toimus Huvitava Teaduse III voor, kus võistkonnad said teadmised proovile panna keemias,... Loe edasi...
IMAGE Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorul polnud Koidula...

Toimunud matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorul võtsid gümnaasiumiarvestuses kõik pjedestaalikohad... Loe edasi...
Klasside pildistamise ajad

Klasside pildistamised toimuvad 15.-16. veebruaril aulas. Lisaks saab teha portree-, passi,- ja... Loe edasi...
IMAGE Kooli kõnevõistluse tulemused

Täna toimus koolis kõnevõistlus. Esineda tuli ettevalmistatud kõnega teemal " Avatud meelega" ning... Loe edasi...

Eelolevad sündmused

E Veebr 19 @10:00 - 10:20
Õpilasesinduse infokoosolek
T Veebr 20 @10:00 - 10:20
Infominutid õpetajatele