• Tartu Ülikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
Previous Next

Täna toimus 65. Koidula kooli konverents KOKOKO, mis kandis tänavu nime “Koduõuest kaugemale” ja julgustas noori mugavustsoonist välja astuma. 

Konverentsi peaesineja füüsik ja tehnikateadlane Mart Noorma rääkis elust ülikoolis, rõhutades muuhulgas praktilise väljundi olulisust õppetöös, oma tööst ja projektidest. Esinemise lõpus avaldas ta õpilastele ka õnne valemi: “õnnelikuks saab siis, kui aidata teistel inimestel õnnelik olla.” 

Õpilased said osaleda erinevates öötubades, kus jagasid oma kogemusi majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Eesti parim pagar Stanislav Stõkov, vaegnägijast blogija Kai Kuusk, personaaltreener Ramil Lipp ning kohalikud noored ettevõtjad Errit Kuldkepp ja Marten Palu.

Koidula kooli konverentsi traditsioon ulatub aastasse 1953 ja KOKOKO nime kannab üritus aastast 1962. Konverentsi korraldab kooli õpilasesindus.

 KOKOKO

Esmaspäeval 14. mail toimus Raeküla terviserajal kooli tervisepäev. Tervisepäev toimus üleeestilise projekti „Looduse kilomeetrid” raames, mida korraldab Eesti Koolispordiliit. Projekti eesmärgiks oli kutsuda inimesi loodusesse liikuma ning olema aktiivsemad. 

Kokku koguti 170.5 km, ilm oli päikseline ning rajal olid nii inimesed kui koerad. 

 tervisepäev
Koidula Gümnaasiumi G1EV klassi korraldusnaiskond viib sündmuskorralduse kursuse raames läbi heategevusürituse “Koos on parem”. Selle raames külastatakse Pärnu Lasteküla ja Pärnu Haiglat. Lastega meisterdatakse ja tehakse muid toredaid ühistegevusi ning veedetakse koos aega. Projekti idee tuli sellest, et kuna osa lapsi peab veetma palju aega haiglates või lastekülades, siis sooviti teha nende päevad natukene rõõmsamaks ja huvitavamaks.

Pärnu Lastekülas käidi 4. mail (pildil) ja ürituse raames valmistati taaskasutatavatest materjalidest ümbrikke ja kokati koos noortega. Lastel aidati küpsetada muffineid ja valmistada pitsasid. Ümbrikke tehti taaskasutatavatest materjalidest, eesmärgiga anda need kasutusse fotopoodi - nii saab klient oma fotod käsitsi valmistatud kaunis ümbrikus. Üritus läks plaanipäraselt ja kõik jäid rahule.

Pärnu Haiglat külastatakse neljapäeval, 10. mail algusega kell 14.00. Kuna ees ootab emadepäev, meisterdatakse ühiselt kaarte. Lapsed saavad valmistada paberkaunistustega kaarte, fortuuna origamit ja makaroni-kaarte. Päeva on plaanitud veel eriilmelisi etteasteid. Esinejateks on aktiivsed ja tublid Pärnu noored: rahvatantsugrupp Inetud Pardipojad, laulja Sirle Allikivi ja tantsijad Laine Mägi tantsukoolist.

Soovime tänada kõiki koostööpartnereid ja esinejaid: Pärnu Taaskasutuskeskust, Sõbralt Sõbrale, Ann Antvärk OÜ, Laine Mägi tantsukooli, Koidula Gümnaasiumit, rahvatantsugruppi Inetud Pardipojad, Sirle Allikivi, Pärnu Haiglat, Pärnu Lasteküla.

Birgit Peterson
majanduse ja ettevõtlusõpetuse õpetaja

Meisterdamine
Anti Kuusk G1A klassist saavutas 10. aprillil Tallinna XXI Koolis toimunud ülevabariigilisel saksa keele tõlkevõistlusel vanemas rühmas saksa keelt teise võõrkeelena õppijate hulgas 3. koha. Osavõtjaid oli  kokku 18 koolist üle Eesti. 19. aprillil toimus võitjate autasustamine Eesti Rahvusraamatukogus.
Võistlejad tõlkisid katkendeid kaasaegsete tunnustatud saksa ja austria autorite teostest. Anti õpetaja on Siiri Mägi.

Uudised

IMAGE Toimus 65. KOKOKO

Täna toimus 65. Koidula kooli konverents KOKOKO, mis kandis tänavu nime “Koduõuest kaugemale” ja... Loe edasi...
IMAGE Tervisepäeval koguti looduses kilomeetreid

Esmaspäeval 14. mail toimus Raeküla terviserajal kooli tervisepäev. Tervisepäev toimus... Loe edasi...
IMAGE Koos on parem!

Koidula Gümnaasiumi G1EV klassi korraldusnaiskond viib sündmuskorralduse kursuse raames läbi... Loe edasi...
Saksa keele ülevabariigiliselt tõlkevõistluselt kolmanda...

Anti Kuusk G1A klassist saavutas 10. aprillil Tallinna XXI Koolis toimunud ülevabariigilisel saksa... Loe edasi...
IMAGE KOKOKO viib mugavustsoonist välja

15. mail toimub iga-aastane Koidula kooli õpilaskonverents KOKOKO, mis kannab tänavu pealkirja... Loe edasi...
Käisime Norras Steinbergi koolis oma kogemusi jagamas

2017. - 2018. õppeaastal osalesid IT ja kaasaegsete tehnoloogiate valikkursuse õpilased eTwinningu... Loe edasi...

Eelolevad sündmused

E Mai 21 @08:30 -
G1 klasside matemaatika üleminekueksam
T Mai 22 @08:30 -
G2 klasside matemaatika üleminekueksam - kirjalik
K Mai 23
Riigikaitse õpilaste õppekäik Ämari logistikapataljoni