• Tartu Ülikool
  • Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Oxfordi Ülikool
Previous Next

23.-28. toimus Klaipedas, Leedus rahvusvaheline festival Baltic Week`2007. Osalejateks olid saksa, rootsi, soome, ahvenamaa, läti, leedu, poola ja eesti noored ning nende õpetajad. Majutajateks olid meil S. Dacho gümnaasiumi õpilased ning nende juures olime me kõik 5 ööd.

Festival algas suurejoonelise rongkäiguga, millele järgnes galakontsert Klaipeda kontserdimajas. Kahel päeval viidi meid praamiga Kura säärele ( Smiltyne), kus esimesel päeval tutvusime me lindude vaatlemise ja - vaatlejatega ning otsisime põhjust paljudele kuivanud puudele. Teisel päeval külastasime meremuuseumi- akvaariumi, mis asub vanas kindluses ning seejärel nägime delfiinide ja hüljeste showd, mis oli väga lahe. Süüa pakkusid sõjaväelased ning vaba aja veetsime oma nüüdseks juba leedu sõpradega käies uisutamas, bowlingut mängimas, jne.

Üks päev oli pühendatud spordile ning iga riik võistles nii võrkpallis, korvpallis ja  teatejooksus kui ka köieveos,(mille meie , eestlased võitsime). Rühmatöödena valmisid plakatid millel pidi kujutama erinevaid toiduahelaid. Viimasel õhtul oli samuti kontsert ning peale seda disko.

Esialgu pidi see olema viimane taoline festival, kuid kuna kõik sujus nii hästi, otsustati, et peab seda traditsiooni jätkama, mille üle mul on väga hea meel. Reisist on niipalju häid mälestusi ja hulgaliselt uusi sõpru juurde saadud ning ma ei mäleta, millal viimati oleksime niipalju naerda saanud kui seal.

Indrek Kuusk (12A)

Osalesid: Kristjan Lank, Indrek Kuusk, Aivar Tõnismäe, Karin Tartu, Jaana Tõnisson, Kaisa Raadik, Kaisa Ailt, Mayri Tiido, Ülar Palmiste, Ellen Mjakonkihh ja õpetaja Siiri Mägi

Festivali programm:

1.päev - 23.september

Külaliste saabumine, majutus

2.päev - 24.september (Festivali avamise ja kontsertide päev)

Suur festivali rongkäik H. Manto tänaval

Galakontsert külalistele Klaipeda kontserdimajas

Festivalist osavõtjate kontsert

3.päev - 25.september (Ökoloogia ja ajaloo päev)

Töö kahes grupis - I grupp meremuuseumis ja II grupp Garniai looduskaitsealal.

Peale lõunat tutvumine Klaipeda ajalooga. Jalutuskäik vanalinnas.

4.päev - 26.september(Ökoloogia ja ajaloo päev)

Töö jälle kahes grupis - I gupp Garniai looduskaitsealal ja II grupp meremuuseumis

Peale lõunat delfiinide ja hüljeste show delfinaariumis

Ajaloo päevast kokkuvõtete tegemine