• Pärnu Koidula Gümnaasium
  • Tartu Ülikool
  • Oxfordi Ülikool
Previous Next

Sisseastumiskatsed gümnaasiumisse: katsetele/vestlusele registreerimine kooli kodulehel alates 05. veebruarist 2018 kuni 10. aprillini 2018.
Reedel, 13. aprillil 2018. a  kell 14.00 matemaatika-füüsika õppesuunal testid matemaatikas ja füüsikas.
“4-5” ja “5” õppijatele vestlus reedel 13. aprillil kell 14.00.
Laupäeval, 14. aprillil 2018. a kell 10.00 reaal-, loodus-, Euroopa ja ettevõtlussuunal testid matemaatikas, inglise keeles ja eesti keeles.
Ilma konkursita võtame vastu linna/maakonna aineolümpiaadide tublimad.  Ainevõistlustel, konkurssidel osalenud ja hea õppeedukusega õpilased saavad lisapunkte.
NB! Katsetele kaasa võtta isikut tõendav dokument, kirjutusvahend, mitteprogrammeritav taskuarvuti (mobiili kasutamine pole lubatud), 9. klassi hinneteleht (eKooli väljatrükk).

Selles õppesuunas on põhirõhk matemaatika ja füüsika süvendatud õpetamisel. Matemaatika-füüsika õppesuund aitab valmistuda akadeemiliseks või rakenduslikuks inseneri- ja tehnoloogiaõppeks nii Eesti kui välismaa ülikoolides.
Kui soovid jätkata haridusteed ülikoolis tasuta kohal, siis saad hea ettevalmistuse just matemaatika-füüsika õppesuunal. Selle klassi lõpetanuil ei teki probleeme ülikoolis püsimisega, sest õppesisu matemaatikas ja füüsikas on akadeemilisel tasemel ja sel suunal õppijatel on kõrge õpimotivatsioon.
Matemaatikaklass avati Koidula koolis juba 1966. aastal ja matemaatika-füüsika eriklass 1969. aastal.

Sisseastumiskatsed matemaatikas ja füüsikas