• Oxfordi Ülikool

Johan-Erik Erismaa G1R1
Rasmus Pärn G1R2
Sander Prisk G1EV

Raadiotööd juhendab peatoimetaja, kes suunab ja aitab toimetust sisulistes küsimustes.
Saade kõlab eetris kord nädalas reedesel päeval. Igal reedel erineva tunni, kas teise tunni lõpus või kolmanda tunni alguses. Peale selle edastab kooliraadio veel teateid ja mängib enne koolitunde meeleolukat muusikat. Raadiosaateid on võimalik järelkuulata siin.

KOOLIRAADIO AJALOOST

KOKORA (Koidula kooli raadio) asutamise aasta on 1954, korrapäraselt tulid saated eetrisse aastast 1955. 1953/1954 valmistasid neli 9. kl noormeest: Enn Säde, Enn Viitak, Ain Ainsaar ja Aare Ustav võimendaja. Nende juhendajaks sai füüsikaõpetaja Lembit Pants. Esimeseks diktoriks oli Helle Kaarmaa. 1980 tunnistati KoKoRaa linna näidisraadioks, 1981. aastal kuulus toimetusse ligi 20 inimest, kes seisid hea igapäevaste veerandtunniste saadete eest. Populaarsed olid muusikasaated, viktoriinid, nädalaintervjuud, saated sarjast „Täienduseks õpiku lehekülgedele“, eetris kõlasid ka teated, reklaam ja sünnipäevaõnnitlused.

Kooliraadio tegevuses oli paus 90ndatel. KOKORA järeltulijaks sai 2000. aasta kevadest KGR ehk Koidula gümnaasiumi raadio. Kooliraadio taastamine sai teoks just tänu õpilaste aktiivsusele. Raadio projekti tutvustasid kolm noormeest gümnaasiumi astmest – Martin Merilaine, Meelis Vapper ja Helary Lainjärvest, kellest sai raadiotöö jätkaja ning kooliraadio toimetaja. Direktor Rein Egloni nõusolekul ja toetusel remonditi ja muudeti kaasaegseks kooliraadio saatekeskus ja paigaldati kõikidesse klassidesse uued kõlarid. Raadio uut sünnipäeva tähistataksegi 3.mail, mil läksid eetrisse esimesed proovisaated.
2001. aasta sügisel jätkus raadiotöö uue hooga. Siis liitus raadiotoimetusega Roman Rein, kes oma värskete ideede ja tehnilise taibuga kohe silma paistis. Temast lootis kooli lõpetav raadiojuht endale järglast ja nii see läkski. Romanilt võttis raadio juhtimise üle Marek Nurmik, kes lõpetas kooli 2005. aastal. Traditsiooniks on, et 12. klassi jõudnud kooliraadio tegevjuht valib koos oma liikmetega 10. või 11. klassist silmapaistva ja pealehakkaja õpilase, kellest saab tema töö jätkaja.
Tänu kaasaegsele tehnikale kõlas läbi kooliraadio arvuti ja koolikõlarite automaatselt ka koolikell, mille meloodia oli hõlpsasti vahetatav, ning mis valiti igal õppeaastal uuesti, ülekoolilise hääletuse tulemusena. Koolikell helises Koidula Gümnaasiumis viimast korda 2014. aasta kevadel. Sellest ajast peale Koidula Gümnaasiumis koolikell puudub.
Kooliraadio tegevuses oli paus ka 2014/2015 õppeaastal, kui kool tegutses ajutiselt kesklinnas, endises kutsekeskkooli õppehoones.

TÄNAPÄEV

Kooliraadio alustas uue hooga, uues majas, 2015. aasta sügisel. Raadio tehnikapark läbis täieliku uuenduskuuri - helitehnika saavutas poolprofessionaalse taseme. Raadio sai taas kuuldavaks pea igas koolimaja nurgas, hoone renoveerimise käigus paigaldati igasse klassi ning koridori uued kõlarid.
Kui varemalt oli kooliraadio toimetuse kollektiivi kokkupanijad vanemad raadioliikmed, siis alates 2015. aastast on kooliraadio valikaine ning kooliraadioga saab liituda pea iga huviline.
Uus kooliraadio erineb vanast tublisti - nii oma moodsa tehnilise lahenduse kui ka funktsiooni poolest. Kui vana KOKORA põhiülesandeks oli informatsiooni vahendada, siis tänase nimega KGFM tegeleb rohkem õpilastele ja õpetajatele meelelahutuse pakkumisega. Samas ei ole informatiivne külg kuhugi kadunud - ta on muutunud ajakohaselt operatiivseks.
Programm kõlab eetris kord nädalas ja saate üldine ülesehitus on järgmine: uudised, intervjuu ja meelelahutuslik saatelõik. Teateid antakse edasi nädala sees vajaduse järgi.
On olnud ka tähtpäevadega seotud saatepäevi (iga tunni alguses 10-minutiline saade), kus kombineeritakse lindistatud osa ja live-eeter, näiteks sõbrapäeva saatepäev, kokanduspäev jts.
Saade valmistatakse ette nädala jooksul.

Lisaks on kooliraadio ülesannete hulka kuulunud ka kooliürituste (aktused, jõulupeod jne) helindamine, kus aktiivsed kooli tehnilised taibud oma oskusi saavad näidata ning arendada.